Яготинська районна рада

З Днем міста

Переглядів: 477

Із днем Яготина! Із днем визволення Яготинського району від фашистських загарбників!

В ці вересневі дні Яготинщина святкує День народження рідного міста Яготина та день визволення Яготинського району від фашистських загарбників.

Це свято всіх, хто тут народився і виріс, тих , хто приєднався до яготинської громади вже свідомо та залишився назавжди в місті з надзвичайної краси та багатої історії. Яготинщина - благодатна земля з родючими чорноземами і блакитними глибинами озер, з широкополими ланами. Край, яки має славне історичне минуле, перспективне сьогодення та світле майбутнє, край закоханих в рідну землю трудівників.

З 15 вересня 1941р по 20 вересня 1943р. Яготинський район був окупований німецько-фашистськими загарбниками, які завдали величезних збитків народному господарству району. Відважно воювали наші земляки проти загарбників на фронтах і в партизанських загонах під час Великої Вітчизняної війни. Визволили Яготин 21 вересня 1943 р. війська 40-ї армії Воронезького фронту.  Серед поневолених мирних жителів – 3200 юнаків і дівчат з нашого району. Рабську працю, розлуку з Батьківщиною, напівголодне існування та приниження – все довелося витримати на чужій землі.

         Яготин по праву гордиться своїми синами-героями: повними кавалерами орденів Слави М.Н.Дубошієм та В.І.Ходусом, Героями Радянського Союзу, генералом-майором А.І.Гиричем та В.Ф.Кайдашем. Щороку до погруддя Героїв на Алеї Слави лягають квіти, як символи пам’яті і вдячності за мирне небо над головою.

В наш час Яготин продовжує жити, зберігаючи традиції попередніх поколінь. Нова хвиля талановитих особистостей збагатила і продовжує збагачувати  своєю працею сучасну науку і культуру: це П.С. Непорожній – міністр енергетики Радянського Союзу, М.П.Малинка – художник, твори якого представлені в Картинній галереї міста та музеях, скульптор, Є.С. Товстуха – науковець і письменник, лікар-фітотерапевт, І.Г. Бурдак – професор Національного економічного університету, член міжрегіональної спілки письменників та міжнародного співтовариства письменницьких спілок та багато інших талановитих відомих особистостей.    

Дорогі яготинці! Щиро вітаю вас із днем народження міста Яготина та днем визволення Яготинського району від фашистських загарбників! Бажаю всім вам, шановні, віри у завтрашній день, мирного неба над головою, рідної землі під ногами, злагоди і достатку в сім’ях і міцного здоров’я!

Нехай Бог оберігає нас і нашу Україну!

 

З повагою

Голова Яготинської районної ради                    Петро Гайдай« повернутися до списку новин