Яготинська районна рада

Обрано нового голову Яготинської районної ради Гайдая П.В.

Переглядів: 754

Обрано нового голову Яготинської районної ради Гайдая П.В.

 

21 грудня 2018 р. відбулося перше пленарне засідання чергової тридцять сьомої сесії Яготинської районної ради VІI скликання. В роботі пленарного засідання взяли участь депутати районної ради, голова адміністрації, заступники голови адміністрації, керівники структурних підрозділів адміністрації, керівники установ та організацій, сільські голови,  працівники виконавчого апарату районної ради, представники громадськості.

Із 34 народних обранців на пленарне засідання прибули та зареєструвалися 29 осіб.

Дане засідання було продовженням першого дня проведення сесії, яке було перервано, навіть не розпочавшись, адже порядок денний сесії був затверджений тільки за основу.

 На розгляд сесії було винесено 26 питань, всі вони були попередньо розглянуті на профільних комісіях Яготинської районної ради.

Бюджетні питання були попередньо розглянуті на спільному засіданні постійних депутатських комісій районної ради, відповідно до чинного законодавства.

Враховуючи ситуацію, яка склалася під час проведення сесії, а саме - головуючий на сесії голова районної ради Грицай В.Г. та заступник голови районної ради Усенко О.П. покинули залу засідань, не погодившись включити до порядку денного питання, які були запропоновані депутатами районної ради згідно процедури, а  рішення про оголошення перерви не приймалося,  депутати вирішили продовжити засідання сесії, обравши головуючого безпосередньо на засіданні більшістю голосів. Так, головуючим на сесії обрано Нікітченка О.І. Депутати вирішили продовжити сесію, враховуючи,  що на порядок денний винесені,  серед інших,  такі важливі питання,  як внесення змін до бюджету 2018 року, а це розподіл понад 6 млн. гривень, за рахунок яких буде виплачена заробітна плата працівникам бюджетних установ, оплачено енергоносії та здійснено інші необхідні проплати; інше не менш важливе питання – це затвердження  бюджету на 2019 рік. Зрозуміло, що такі необхідні для життєдіяльності району рішення повинні були обов’язково розглянуті.

Саме тому, депутати продовжили свою роботу.

Так, до порядку денного були внесені, крім затвердження бюджету на 2019 рік,  питання щодо змін до Регламенту Яготинської районної ради, питання «Про погодження звільнення Шулли Івана Томашовича - виконувача обов’язків головного лікаря Комунального некомерційного підприємства «Яготинська центральна районна лікарня» Яготинської районної ради» та «Про погодження призначення Нескороженого Вадима Сергійовича – на посаду головного лікаря Комунального некомерційного підприємства «Яготинська центральна районна лікарня» Яготинської районної ради», «Про звільнення з посади голови Яготинської районної ради».

Відповідно до ст. 58, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та ст. 30 Регламенту Яготинської районної ради, виконавчим апаратом районної ради   було забезпечено    організаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності депутатів під час подальшого проведення сесії.  

Враховуючи, що подальша робота сесії була продовжена без використання електронної Системи поіменного голосування «Рада Голос»( голова районної ради Грицай В.Г. покинув залу, забравши з собою необхідне технічне обладнання), депутати продовжили приймати рішення поіменним голосуванням.

На пленарному засіданні депутати розглянули та прийняли рішення з усіх питань, які були додатково внесені до порядку денного сесії (вищезазначені), а також прийняли рішення про встановлення тарифу на послуги з теплопостачання КПТМ «Яготинтепломережа» для 2 групи (бюджетні установи)  та 3 групи (інші споживачі) та введення його в дію з 01 листопада 2018 року (необхідно відмітити, що дане рішення в порівнянні з попереднім здешевлює на 26% тариф теплопостачання для юридичних споживачів). Депутати також утворили  робочу групу щодо організації підготовчих робіт по створенню Ландшафтного парку імені Розумовського в м. Яготині, з даного питання доповідав громадський активіст Бойко І.Б

Після того, як депутати, прийняли рішення з питання внесення змін до Регламенту Яготинської районної ради з метою приведення його у відповідність до Закону України від 08 квітня 2014 року  № 1184-VII «Про внесення змін до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» та деяких інших законів України щодо техніко-юридичного вдосконалення виборчого процесу», а саме: в частині 4 статті 24 слова: «якщо за його звільнення проголосувало не менш, як дві третини депутатів від загального складу ради, замінити словами «якщо за звільнення проголосують більшість депутатів від загального складу ради», депутатами було розглянуто питання «Про звільнення з посади голови Яготинської районної ради». Під час обговорення даного питання виступив депутат районної ради Семеняка В.П., є який у своєму виступі зазначив, що «Грицаю В.Г. не вдалося за час роботи консолідувати роботу депутатського корпусу. На протязі всього часу роботи ігнорувавалася думка  депутатів,  їх більшості, постійно порушувався  регламент, вносилися питання одноосібно, апарату нічого не залишалося, як виконувати доручення. Злободенні питання, які стосувалися життєдіяльності району на розгляд сесій районної ради не виносилися. На сьогоднішній день жодного зібрання, жодного виїзду на те,  чи інше підприємство, ініційованого головою районної ради не було. Тому,  за систематичне порушення Регламенту роботи Яготинської районної ради, ігнорування думки депутатів, за ухилення від вирішення питань соціально-економічного розвитку району і міста, також, враховуючи, що протягом всього періоду жодного питання, що стосувалося інвестиційної діяльності району не розглядалося, як і питань щодо поліпшення  роботи підприємств і організацій, щодо наповнення  бюджету району, підтримую пропозицію  звільнити з посади голову Яготинської районної ради Грицая В.Г.» Виступили з даного питання та підтримали дану пропозицію депутати районної ради : Онищенко А.М., Гопкало В.В, Губерський Я.М., а також голова Яготинської райдержадміністрації Шмигановський В.С, колишній керуючий справами Яготинської районної ради Саса А.В., та колишній керівник підприємства «Яготинський дослідно-механічний завод» Потельчак В.А.. Відповідно до ст. 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту Яготинської районної ради шляхом таємного голосування Грицай В.Г. був звільнений з посади голови районної ради. За дане питання проголосували 20 депутатів.

Після того, як було прийняте дане рішення, від депутата Семеняки В.П поступила пропозиція, в зв’язку з тим, що прийнято рішення «Про звільнення голови районної ради», вже завтра нікому буде підписувати бухгалтерські документи, необхідно повернутися до порядку денного, - переголосувати питання затвердження порядку  денного в цілому і включити питання «Про обрання голови районної ради». Депутати проголосували за дані питання. Були внесені кандидатури на посаду голови райради: Нікітченко О.І., Гайдай П.В. та Кулінський О.П. . Два кандидати , а саме : Нікітченко О.І., та Кулінський О.П. подякували депутатам за довіру та зняли свої кандидатури з голосування. Гайдай П.В., коротко ознайомив присутніх з автобіографією, теж висловив слова вдячності за довіру та запевнив депутатів, що в разі обрання буде служити на благо громади докладе всіх зусиль для покращення життєдіяльності району.

Відповідно до ст. 43, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту Яготинської районної ради шляхом таємного голосування, районна рада обрала головою Яготинської районної ради Гайдая Петра Володимировича (за – 19, утримався – 1)

Депутати районної ради вирішили продовжити засідання сесії, провести її друге пленарне засідання 28 грудня, на якому вони планують розглянути всі питання, які  були включені до порядку денного сесії та не були розглянуті.« повернутися до списку новин