Яготинська районна рада
Яготинський район, Київська область

Підготовка до сесії триває

Переглядів: 565

 

        Відповідно до Регламенту роботи районної ради, на засіданнях профільних постійних депутатських комісій проведено попередній розгляд питань порядку денного чергової п’ятдесят  другої сесії Яготинської районної ради VІI скликання, яка відбудеться 12.06.2020.

        Крім того, ряд питань, які також були розглянуті,  стосувалися об’єктів спільної власності територіальних громад Яготинського району. Враховуючи важливість розгляду даних питань для громади Яготинського району, депутати прийняли рішення провести спільне засідання комісії з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, транспорту, зв’язку та комунальної власності (голова Нікітченко О.І.) та комісії з  гуманітарних питань, охорони здоров’я та соціального захисту населення (голова Левченко П.М.)

         Першим депутати розглянули лист Яготинської міської ради від 04.05.2020 № 05-23/210, який надійшов до районної ради  щодо перепризначення субвенції коштів з міського бюджету на придбання медичного обладнання для  КНП «Яготинська районна лікарня»Яготинської районної ради. Нескорожений В.С. – головний лікар Комунального некомерційного       підприємства « Яготинська центральна районна лікарня» Яготинської районної ради, інформував, що кошти, виділені Яготинською міською радою для районної лікарні на виконання делегованих повноважень медицини в сумі 1 млн. 400 тис. грн. потребують перепризначення, адже  придбання апаратів ШВЛ та кисневої установки з монтажем (на що були виділені ці кошти) на дану суму були сплачені ТОВ «Нива Переяславщини», але ці кошти дуже необхідні для лікарні. За ці кошти можна придбати вкрай важливе обладнання - комплекс рентгенівського діагностичного переносного, про що відповідний лист був направлений головним лікарем Яготинської районної лікарні голові Яготинської райдержадміністрації (вих. № 503 від 13.04.2020). Але депутати Яготинської міської ради вирішили (рішення від 30.04.2020 №2565-62-VІI), погодити перепризначення субвенції з міського бюджету на придбання медичного обладнання для  КНП «Яготинська районна лікарня» Яготинської районної ради на суму 700 тис.грн. та звернутися до Яготинської районної ради щодо повернення коштів спеціального фонду міського бюджету у вигляді міжбюджетних трансфертів в галузі медицини на загальну суму 700 тис.грн. Вадим Сергійович наголосив, що, враховуючи ускладнення ситуації із захворюваністю на короновірус та необхідність забезпечення районної лікарні діагностичним обладнанням, ці кошти необхідно залишити в лікарні, але провести їх перепризначення.

      Голова районної ради Гайдай П.В. теж підтримав дану думку, наголосивши, що кошти місцевих бюджетів – це кошти платників податків, тому їх потрібно використовувати на благо людей. А сьогодні найважливіше – це збереження здоров’я кожної людини, отже кошти, виділені на районну лікарню треба використовувати, і в жодному випадку не забирати.

        Голова Яготинської райдержадміністрації Кудрявський О.М. теж висловив думку про те, що в ситуації, яка склалася на сьогодні в районі із поширенням короновірусної інфекції, необхідно виважено підійти до даного питання, і зараз ведеться серйозна робота по раціональному використанню всіх бюджетних коштів, в тому числі і коштів, які були виділені на районну лікарню.

Нікітченко О.І. висловив думку про доцільність звернення до Яготинської міської ради з пропозицією залишити кошти в районній лікарні в повному обсязі – 1 млн. 400 тис. грн., здійснивши їх перепризначення.

       Дану думку підтримали кожен з присутніх районних депутатів, члени профільних депутатських комісій.

        Активну участь в обговоренні даного питання взяли депутати районної ради Шулла Р.І., Потельчак В.А., Нікітченко О.І., Левченко П.М., Чечуй А.В., Човпінь В.О.

        Наступним депутати розглянули питання про стан розгляду адміністративних справ, які знаходяться в провадженні Київського окружного адміністративного суду за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області до навчальних закладів району (станом на сьогодні таких справ 5)  Доповідала Онищенко В.І.-  начальник відділу освіти, молоді та спорту Яготинської райдержадміністрації. Участь у розгляді даного питання взяли директори даних навчальних закладів та керівники органів місцевого самоврядування. З метою недопущення ситуації, яка виникла в школах за результатами перевірки працівниками Яготинського  РС ГУ  ДСНС, про що складені відповідні акти з  вказаними порушеннями протипожежної безпеки та направлені позови до Київського окружного адміністративного суду, вже проведено ряд заходів. Власко С.І. – керівник Яготинського  РС ГУ  ДСНС запропонував директорам навчальних закладів звернутися з клопотанням про проведення повторних позапланових перевірок після усунення вказаних в актах порушень. В свою чергу, керівники навчальних закладів висловили прохання про налагодження співпраці з  органами влади на місцях з метою вирішення вказаних проблем. Доречі, позитивні приклади в цьому вже є. Рішенням сесії Богданівської сільської ради виділені кошти в сумі 700 тис. грн. для усунення порушень протипожежної безпеки в школі, Лемешівської сільської ради – 450 тис. грн.., та ряд інших. Адже головне завдання представників місцевого самоврядування всіх рівнів – представляти інтереси територіальної громади, вирішувати питання місцевого значення в межах чинного законодавства України.

        Голова Яготинської районної ради Гайдай П.В. наголосив на тому, що до початку нового навчального року необхідно усунути всі недоліки.

        Активну участь у обговоренні даного питання взяли депутати районної ради Кулінський О.П., Чечуй А.В., Шулла Р.І., Човпінь В.О., директори шкіл  Литовченко С.М.(Жоравська ЗОШ), Шевчук Л.А.(Богданівська ЗОШ), Пойда Л.М. (Лемешівська ЗОШ).

        Також обговорили умови для відкриття дитячих садочків району після карантину. Дані питання знаходяться на контролі районної влади.       

       Наступними були розглянути питання порядку денного сесії.

Комісією з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, транспорту, зв’язку та комунальної власності (голова Нікітченко О.І.) були розглянуті питання:

1.   Про розгляд проєкту рішення «Про хід виконання Програми з організації  та проведення громадських та інших  робіт тимчасового характеру на 2018-2022 роки у Яготинському районі».

Доповідач: Рибак Оксана Олексіївна – директор Яготинської районної філії Київського обласного центру зайнятості.

2. Про розгляд проєкту рішення «Про надання дозволу  Комунальному некомерційному підприємству «Яготинська центральна районна лікарня» Яготинської районної ради на передачу в оренду нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району – нежитлового приміщення, загальною площею 176,7 м²,  розташованого в господарчому корпусі «Автоклав», за адресою: вул. Незалежності, 71, м. Яготин, Київська обл., 07700».

Доповідач: Нескорожений Вадим Сергійович – головний лікар  Комунального некомерційного підприємства «Яготинська центральна районна лікарня» Яготинської районної ради.

3. Про розгляд проєкту рішення «Про внесення змін до рішення сесії Яготинської районної ради від 20 січня 2020 року № 796-49-VII «Про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку Яготинського району на 2020 рік».

Доповідач: Мостовий Сергій Віталійович – головний спеціаліст відділу будівництва, містобудування, архітектури, енергетики, житлово-комунального господарства, економічного та агропромислового розвитку Яготинської райдержадміністрації.

4. Про розгляд проєкту рішення «Про надання дозволу відділу освіти, молоді  та спорту Яготинської районної державної адміністрації на списання колісного трактора та шкільного автобуса УАЗ 2206, державний номер  АІ 6728АВ, Лемешівської ЗОШ І-ІІІ ступенів».

Доповідач: Онищенко Вікторія Іванівна – начальник відділу освіти, молоді та спорту Яготинської райдержадміністрації.

5. Про розгляд проєкту рішення «Про надання дозволу відділу освіти, молоді та спорту Яготинської районної державної адміністрації на списання котлів, які відпрацювали свій термін експлуатації».

Доповідач: Онищенко Вікторія Іванівна – начальник відділу освіти, молоді та спорту Яготинської райдержадміністрації.

 

       Комісією з  гуманітарних питань, охорони здоров’я та соціального захисту населення (голова Левченко П.М.) були розглянуті питання:

1.   Про хід виконання програми розвитку системи освіти Яготинського району на 2016-2020 роки.

Доповідач: Онищенко В.І.- начальник відділу освіти, молоді та спорту Яготинської райдержадміністрації.

2.  Про хід виконання Яготинської районної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2017-2021 роки.

Доповідач: Нескорожений В. С.–   головний лікар  Комунального некомерційного підприємства « Яготинська центральна районна лікарня» Яготинської районної ради.

3.  Про внесення змін до  Програми фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Яготинська центральна районна лікарня» Яготинської районної ради на 2020 рік.

Доповідач: Нескорожений В.С. – головний лікар Комунального некомерційного підприємства « Яготинська центральна районна лікарня» Яготинської районної ради.

 4.  Про затвердження  Яготинської районної цільової Програми «Цукровий діабет» на 2020 рік.

Доповідач: Нескорожений В.С. – головний лікар Комунального некомерційного підприємства « Яготинська центральна районна лікарня» Яготинської районної ради.

5. Про хід виконання Програми розвитку системи культури Яготинського району на 2016-2020 роки.

Доповідач: Соколенко Л.М.- завідувач сектора культури Яготинської райдержадміністрації.

6. Про хід виконання Програми забезпечення Яготинського району якісною питною водою в достатній кількості на 2006-2020 роки.

 Доповідач: Колозіна Г.О. – начальник відділу будівництва, містобудування, архітектури, енергетики, житлово-комунального господарства, економічного та агропромислового розвитку адміністрації.

За результатами вивчення і розгляду питань підготовлені висновки і рекомендації постійних депутатських комісій, які будуть розглянуті на пленарному засіданні чергової 52 сесії Яготинської районної ради.

 

« повернутися до списку новин