Яготинська районна рада

Відбулося пленарне засідання 36 позачергової сесії

Переглядів: 438

 

 

 

Відбулася позачергова 36 сесія Яготинської районної ради

16 листопада 2018 р. відбулося пленарне засідання позачергової тридцять шостої сесії Яготинської районної ради VІI скликання під головуванням В.Г.Грицая.  В роботі пленарного засідання взяли участь депутати районної ради, перший заступник голови адміністрації, керівники структурних підрозділів адміністрації, керівники медичних установ,  працівники виконавчого апарату районної ради, представники громадськості.

Із 34 народних обранців на пленарне засідання прибули та зареєструвалися 27 осіб.

На розгляд сесії було винесено питання 20 питань, всі вони були попередньо розглянуті на профільних комісіях Яготинської районної ради.

Першими питаннями порядку денного розглянуто два питання : «Про підтримку Звернення депутатів Яготинської районної ради VІI скликання до Президента України,  Прем’єр-міністра України,  Голови Верховної Ради України щодо негайного скасування Постанови Кабінету Міністрів України про підвищення з 1 листопада 2018 року ціни на газ для населення» та «Про підтримку Звернення депутатів Яготинської районної ради VІI скликання до Президента України,  Прем’єр-міністра України,  Голови Верховної Ради України щодо необхідності реагування на ситуацію, що склалася на ринку електричної енергії».

Ці два важливих питання мабуть найбільше турбують сьогодні кожного жителя України і кожного жителя Яготинщини.

Рішенням Уряду від 19 жовтня 2018 року було прийнято рішення про підвищення ціни на газ для населення на 23%,  з 1 листопада поточного року ціна газу для населення складатиме 8550 грн. за тисячу кубометрів. Тобто, в черговий раз залізли в кишеню звичайних громадян щоб саме за їх рахунок вирішити питання погашення багатомільярдних кредитів, отриманих ним же для розвитку економіки.

«Ми, депутати Яготинської районної  ради, вважаємо рішення Уряду від 19 жовтня про підвищення ціни на газ для населення неприпустимим і таким, що порушує конституційні права громадян України на доступні житлово-комунальні послуги для всіх споживачів та порушенням їх конституційних прав на достойний рівень життя. Більше того, переконані, що боргова політика уряду є неефективною і такою, яка шкодить національним інтересам і вітчизняній економіці. Наголошуємо, що внутрішні резерви України за умови їх ефективного використання та викорінення корупції дозволять забезпечити економічну незалежність держави, у тому числі й енергетичну.

Паралельно з цим ще скасовуються субсидії, які багато людей отримували в попередні роки. Скасовуються субсидії, навіть якщо одна людина з родини виїхала працювати за кордон, навіть якщо вони десь там комусь перерахували пенсії. І це масове скасування субсидій – це ще один удар по українцях.

І саме тому, ми депутати, в такій тяжкій ситуації зобов’язані стати на захист людей, що нас обирали та звернутися до Президента України з вимогою скасувати цей злочин перед людьми, це ще одне необґрунтоване підвищення тарифів на газ та на тепло», -  зазначено у зверненні.

Повний текст вказаних звернень  можна прочитати на закладці сайту районної ради «Громадські обговорення»

Але, як не дивно, народні обранці, які повинні стояти на захисті тих, хто їх обирав депутатами , не підтримали дані звернення, не проголосувавши за них.

Інформуємо про результати голосувань з даних питань. По першому питанню (про підвищення з 1 листопада 2018 року ціни на газ для населення):

Підтримали звернення: Грицай В.Г., Зус В.М., Козинець С.К., Коцюбайло С.Ф., Левченко П.М., Мосьпан Г.В.,  Мотора О.П., Нікітченко О.І., Онищенко А.М., Нікітченко О.І.,  Усенко О.П., Чепіль Г.В., Явон В.М.

Не підтримали: Бугай О.О, Гайдай П.В.,Галаган С.М., Гопокало В.В., Купрій В.А., Губерський Я.М., Кулінський О.П., Лобурець О.А., Мачула В.М., Петренко А.І., Савченко С.І., Семеняка В.П., Парфененко О.В.,  Човпінь В.О.

 

Друге звернення (щодо необхідності реагування на ситуацію, що склалася на ринку електричної енергії):

 Підтримали: Купрій В.А., Гопкало В.В.,Грицай В.Г., Зус В.М., Козинець С.К., Коцюбайло С.Ф., Кулінський О.П., Левченко П.М., Мосьпан Г.В., Мотора О.П., Нікітченко О.І., Онищенко А.М., Павлушенко М.А., Усенко О.П., Човпінь В.О.,  Явон В.М.

Не підтримали: Бугай О.О, Гайдай П.В.,Галаган С.М., Губерський Я.М., Лобурець О.А., Мачула В.М., Петренко А.І., Савченко С.І., Семеняка В.П., Парфененко О.В., Чепіль Г.В.

 

Також одним з питань, яке безпосередньо  стосувалося  жителів району – це «Про встановлення тарифу на послуги з теплопостачання КПТМ «Яготинтепломережа» для 1 групи споживачів (населення) та введення його в дію з 01 листопада 2018 року»,  мова йде про чергове підвищення ціни за опалення для населення на 7.90 грн. за 1 м2.

         За підвищення тарифу голосували: Бугай О.О, Гайдай П.В.,Галаган С.М., Купрій В.А., Гопкало В.В., Зус В.М., Козинець С.К., Коцюбайло С.Ф., Кулінський О.П. , Лобурець О.А., Мачула В.М., Мотора О.П., Нікітченко О.І., Онищенко А.М., , Петренко А.І., Савченко С.І., Семеняка В.П., Парфененко О.В., Явон В.М.

Не підтримали підвищення тарифів: Левченко П.М. Павлушенко М.А. , Човпінь В.О.,Грицай В.Г., Губерський Я.М.,  Мосьпан Г.В., Усенко О.П., Чепіль Г.В.

Складається враження, що депутати районної ради по різному розуміють Закон України «Про статус депутатів місцевих рад», де в п.2.ст.2. сказано, що «Депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов’язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини – виборців свого виборчого округу…»


 

Інші питання, які були внесені до  порядку денного та розглянуті на відповідних постійних профільних комісіях районної ради (висвітлені на сайті районної ради в попередньому повідомленні), були розглянуті депутатами, практично без зауважень.

Так, як сесії районної ради практично завжди проводяться відкрито і гласно, так і цього разу були присутні жителі міста, які мали  можливість довести до відома депутатів районної ради проблемні питання, які хвилюють громадськість. Тому дана сесія теж не була винятком. По завершенню розгляду питань порядку денного, головуючий надав слово активним представникам громадськості Ковботі М.І. та Бойку І.Б. порушені ними питання стосувалися діяльності Яготинської філії по експлуатації газового господарства ВАТ «Київоблгаз» та  створення ландшафтного парку. З питання філії газового господарства ще на профільній комісії районної ради було прийнято рішення рекомендувати Яготинській райдержадміністрації створити  робочу групу із залученням депутатів Яготинської районної ради для розгляду один раз на місяць питань, що стосуються відключень домогосподарств від газопостачання. А з  питання створення заповідного ландшафтного парку ім. Розумовського висловила свою точку зору і міський голова Дзюба Н.М.., зокрема зазначивши, що кандидатура Бойка І.Б. запропонована для включення до відповідної комісії Київської облдержадміністрації, яка буде розглядати дане  питання в контексті зустрічі голови Київської облдержадміністрації Терещука О.Д. з активом Яготинського району, яка відбулася 09.11.2018року.

На позачерговій тридцять шостій  сесії Яготинської районної ради VІІ скликання були відсутні депутати : Дерунець О.Ф.,  Дяченко А.М.,  Коваленко М.А., Строкач Л.С., Чечуй А.В., Шулла І.І., Шулла Р.І.

 

 

>

 

 

 

 

 

 « повернутися до списку новин