Яготинська районна рада

Підготовка до сесії районної ради триває

Переглядів: 389

 

 

23.04.2019 року відбулося засідання постійної депутатської комісії

з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та екології Яготинської районної ради, яке провів голова комісії Дяченко Андрій Миколайович. В засіданні взяли участь члени комісії : Зус Володимир Григорович,  Губерський Ярослав Миколайович, Купрій Віталій Андрійович  та запрошені: Потельчак Володимир Андрійович– заступник голови Яготинської районної ради, Овчаренко Сергій Олександрович – перший заступник міського голови; Головченко Олександр Володимирович – завідувач сектору з питань цивільного захисту та інфраструктури Яготинської райдержадміністрації; Стріха Андрій Вікторович – керівник КП «Комунальник», Калита Ігор Анатолійович – т.в.о. начальника сектору кримінальної поліції Яготинського районного відділу Переяслав – Хмельницького відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області;Бойко Іван Борисович – громадський активіст, член робочої групи щодо організації підготовчих робіт по створенню  ландшафтного парку імені Розумовського в м. Яготині Кутепова Любов Михайлівна - громадський активіст,  член робочої групи щодо організації підготовчих робіт по створенню  ландшафтного парку імені Розумовського в м. Яготині; Барило Юлія Валеріївна - кореспондент районної газети «Яготинські вісті»

В порядку денному розглянули питання

1. Про збереження зелених насаджень (лісопосадки, лісосмуги, парки, сквери та ін.) населених пунктів Яготинського району

   Доповідав з даного питання Головченко О.В.завідувач сектору з питань цивільного захисту та інфраструктури райдержадміністрації, який ознайомив  депутатів з інформацією «Про збереження зелених насаджень (лісопосадки, лісосмуги, парки, сквери та ін.) населених пунктів Яготинського району»

В ході обговорення виступили : Потельчак В. А. – заступник голови Яготинської районної ради який повідомив, що до Яготинської районної ради надійшла колективна заява від жителів м. Яготин за підписом 4- х громадян, жителів м. Яготина ( Бойко І.Б., Кутєпової Л.М., Головченка О.В., Ковботи М.І.) щодо порушень правоохоронного законодавства на території паркової зони в центрі м. Яготин та ознайомив присутніх із змістом заяви та документами, які були надані разом із даною заявою . Заява такого ж змісту була направлена і на адресу голови Яготинської райдержадміністрації, міського голови, і тому, для її об’єктивного розгляду на засідання постійної депутатської комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та екології Яготинської районної ради, Яготинською районною радою були запрошені, як заявники, так і представник Яготинської міської ради,  керівник КП  «Комунальник», представник Яготинського районного відділу Переяслав – Хмельницького відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області.

Також висловив думку, що дане звернення громадян надзвичайно важливе для району і доцільно його розглянути на даній комісії у комплексі з розглядом першого питання порядку денного комісії щодо збереження зелених насаджень (лісопосадки, лісосмуги, парки, сквери та ін.) населених пунктів Яготинського району.

Бойко І.Б. – громадський активіст, голова робочої групи щодо організації підготовчих робіт по створенню  ландшафтного парку імені Розумовського в м. Яготині, створеної рішенням сесії районної ради від 21  грудня 2018 року № 623 - 37 – VII, який детально повідомив про виявлені факти вирубування великої кількості дерев, про спалювання дерев та вивезення їх трактором, під час якого теж пошкоджено велика кількість зелених насаджень на території паркової зони Яготина, про що були складені відповідні акти та протоколи громадським активом. Також повідомив, що працівники місцевої поліції, які були викликані на місце порушень, не склали жодного документу, який би засвідчив вказані факти порушень.

Також звернувся до депутатів з проханням розширити склад робочої групи щодо організації підготовчих робіт по створенню ландшафтного парку імені Розумовського в м. Яготині та запропонував кандидатури, які попередньо дали свою згоду на участь у роботі даної групи.

Стріха А. В. – керівник КП «Комунальник», повідомив, що роботи, які проводяться в парковій зоні КП «Комунальник» в своїх діях керується  постановою КМУ від 1 серпня 2006 р. № 1045 «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах», та відповідними дозвільними документами, які надаються Ягоинською міською радою, після розгляду на відповідній комісії. Але погодився, що дійсно, під час вирубування дерев в парковій зоні, які були зафіксовані групою жителів – заявників, мали місце факти відсутності спеціального маркування деяких дерев.

Овчаренко С.О. – перший заступник міського голови, інформував, що в Яготинській міській раді створена відповідна комісія, до складу якої входить представник державної екологічної інспекції (м. Київ), і після розгляду питання на даній комісії видається акт, в якому вказується перелік дерев,  кількість  стовбурів, вікова межа дерев та видається ордер на видалення зелених насаджень комунальному підприємству «Комунальник», і тільки після цього проводяться відповідні роботи.

Кутепова Л. М. - громадський активіст, яка повідомила, що громадськістю також виявлено знищення 20 дерев, в тому числі справжню окрасу паркової зони біля музею Картинної галереї Катерини Білокур – 4-х кущів глоду.

Купрій В. А. член комісії, запропонував громадським активістам з метою привернення уваги більш широкого колу громади до проблеми порушень природоохоронного законодавства та набуття широкого розголосу фактам правопорушень запросити до Яготина представників телекомпаній.

Губерський Я.М. – член комісії, запропонував направити колективне звернення від жителів м. Яготин за підписом 4- х громадян, жителів м. Яготина ( Бойко І.Б., Кутєпової Л.М., Головченка О.В., Ковботи М.І.) щодо порушень правоохоронного законодавства на території паркової зони в центрі м. Яготин до Яготинського районного відділення Переяслав – Хмельницького відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області. До проекту рішення з даного питання внести пункт «Начальнику Яготинського районного відділення Переяслав – Хмельницького відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області детально розглянути всі вказані факти порушення чинного законодавства, вказані в колективній заяві жителів міста Яготин до Яготинської районної ради, голови Яготинської райдержадміністрації, міського голови  від 05.04.2019  та доповісти про результати розгляду на черговій сесії районної ради».

Також запропонував рекомендувати Яготинській міській раді розглянути питання щодо присвоєння парковій зоні міста (на території майбутнього ландшафтного парку) статусу місцевого парку.

Дяченко А.М.- голова комісії, який зазначив, що складається враження, що дане питання хвилює тільки громадськість, а не представників влади, що є недопустимим.

 Запропонував під час розгляду даного питання заслухати також і друге питання порядку денного засідання комісії -  звернувся до присутніх з пропозицією прийняти проект рішення  з даного питання та рекомендувати затвердити його на 41- й сесії Яготинської районної ради :

1. Інформацію Яготинської райдержадміністрації про збереження зелених насаджень (лісопосадки, лісосмуги, парки, сквери та ін.) населених пунктів Яготинського району взяти до відома.

2. З метою недопущення порушень чинного законодавства України щодо збереження зелених насаджень на території Яготинського району, рекомендувати:

2.1. Яготинській міській раді, сільським радам  розглянути на чергових сесіях питання щодо недопущення несанкціонованої вирубки зелених насаджень  на території населених пунктів Яготинського району;

2.2. Яготинській міській раді розглянути питання щодо присвоєння парковій зоні міста (на території майбутнього ландшафтного парку) статусу місцевого парку;

2.3. Начальнику Яготинського районного відділення Переяслав – Хмельницького відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області здійснювати постійний контроль за порушеннями природоохоронного законодавства та вживати необхідних заходів щодо притягнення правопорушників до відповідальності, передбаченої чинним законодавством;

2.4. Начальнику Яготинського районного відділення Переяслав – Хмельницького відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області детально розглянути всі вказані факти порушення чинного законодавства, вказані в колективній заяві жителів міста Яготин до Яготинської районної ради, голови Яготинської райдержадміністрації, міського голови  від 05.04.2019  та доповісти про результати розгляду на черговій сесії районної ради.

2.5.  Директору ТОВ «Редакція газети «Яготинські вісті» висвітлювати в районній газеті «Яготинські вісті» випадки несанкціонованої вирубки зелених насаджень та проводити виховну роботу з населенням району щодо необхідності збереження природи шляхом підготовки тематичних матеріалів.

3. Рекомендувати міській, сільським радам здійснити заходи по озелененню населених пунктів та при формуванні бюджетів на майбутні роки передбачати виділення коштів, виходячи з реальних можливостей місцевих бюджетів.

4. Внести зміни до рішення сесії Яготинської районної ради від 21 грудня 2018 року № 623 - 37 - VII «Про утворення робочої групи щодо організації підготовчих робіт по створенню ландшафтного парку імені Розумовського в м. Яготині», а саме  -  додатково включити до складу робочої групи щодо організації підготовчих робіт по створенню ландшафтного парку імені Розумовського в м. Яготині:

Губерського Ярослава Миколайовича – депутата Яготинської районної ради;

Лугіну Валентину Іванівну – директора районного будинку дитячої та юнацької творчості;

Михайленка Сергія Миколайовича – наукового співробітника КЗКОР «Яготинський історичний музей» ;

Точкового Василя Олександровича – історика – краєзнавця;

Шевченка Валерія Володимировича – керівника гуртка туристично- краєзнавчого напрямку районного будинку дитячої та юнацької творчості.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та екології.

За результатом розгляду питання, комісія прийняла висновки та рекомендації:

 Рекомендувати сесії районної ради затвердити проект рішення «Про збереження зелених насаджень (лісопосадки, лісосмуги, парки, сквери та ін.) населених пунктів Яготинського району»

                                         « повернутися до списку новин