Яготинська районна рада

Голова Яготинської районної ради Гайдай П.В. зустрівся з  в.о. начальника Головного управління  Держгеокадастру  у Київській області Бабаком  Д.А.

Переглядів: 1231

Голова Яготинської районної ради Гайдай П.В. зустрівся з  в.о. начальника Головного управління  Держгеокадастру у Київській області Бабаком  Д.А., який провів в Яготині виїзний прийом громадян.

Враховуючи те, що депутати районної ради та жителі району у своїх зверненнях неодноразово порушували питання стосовно надання в оренду земель водного фонду та переведення земель сіножатей, які використовуються як рілля у орні землі, адже це додаткове надходження коштів до місцевих бюджетів, то саме ці питання Петро Володимирович озвучив під час зустрічі. Дмитро Анатолійович детально та компетентно дав відповіді на питання. Зокрема, він інформував, що всі землі водного фонду розпорядником яких є Київська облдержадміністрація передаються в оренду через земельні торги, але є окремі вийнятки, що стосуються тих орендарів, які мають об’єкти нерухомого майна на орендованих земельних ділянках. Стосовно озера Великий Супій, висловив думку про доцільність передачі його в оренду бажаючим. Щодо питання переведення земель, які використовуються як рілля, а за них платиться оренда як за сіножаті, то повідомив, що інспектором відділу з контролю за використанням та охороною земель ГУ Держгеокадастру у Київській області направлені повідомлення орендарям з пропозицією в добровільному порядку провести впорядкування угідь, які використовуються, і вже деякі сільськогосподарські товариства почали дану роботу. Наступний етап – проведення у 2 кварталі 2020 року перевірок безпосередньо на місцях, - як і ким використовується рілля. Також, Бабак Д.А. зазначив, що в Яготинському районі є численні випадки надання земель в довгострокову оренду на 49 років під надзвичайно малий відсоток – 3 % і навіть менше, в результаті чого, теж значно зменшені надходження до бюджету.

Гайдай П.В. інформував обласне керівництво Держгеокадастру про належну співпрацю районної влади та місцевим відділом в Яготинському районі. Дмитро Анатолійович також дав позитивну оцінку роботи відділу в Яготинському районі Головного управління  Держгеокадастру у Київській області (начальник Дьоміна Л.Г.) щодо вирішення питання виділення земельних ділянок воїнам АТО та проведення нормативно-грошової оцінки населених пунктів, адже в усіх сільських населених пунктах (всього 39) така робота вже проведена, залишилась тільки Яготинська міська рада (3 населених пункти).

 Виїзний прийом працівниками обласних структур – це можливість вирішення багатьох питань для жителів районів безпосередньо на місцях та в максимально стислі терміни. « повернутися до списку новин