Яготинська районна рада

Засідання робочої групи щодо організації підготовчих робіт по створенню ландшафтного парку імені Розумовського в м. Яготині

Переглядів: 420

 

Парк Розумовського повинен стати живим пам’ятником історії Яготина

Минулої п’ятниці, 25 січня, відбулося перше засідання робочої групи щодо організації підготовчих робіт зі створення ландшафтного парку імені Кирила Розумовського в місті Яготині. До її складу входять: депутат Яготинської районної ради Олександр Кулінський, представники активу громадськості Іван Бойко та Микола Ковбота, завідувач сектору цивільного захисту та інфраструктури Яготинської  райдержадміністрації Олександр Головченко, художній керівник народного аматорського хору «Джерело» Сулимівського сільського клубу Любов Кутєпова, начальника КП Яготинської міської ради «Комунальник» Андрій Стріха, краєзнавець, історик Юрій Толкач та директора КЗ КОР «Яготинський історичний музей» Іван Шулла.

З них на перше засідання з’явилося тільки чотири члени, тому ні голову, ні секретаря обрати не дозволив кворум. Проте присутні все ж обговорили деякі питання, що стосуються створення парку. Також у роботі групи взяли участь депутат Яготинської міської ради Сергій Галас, начальник відділу з питань юридичного забезпечення та земельних відносин апарату міської ради Олександр Кудрявський, громадська активістка Антоніна Мусієнко. Івана Шуллу замінила його колега Світлана Коваленко.

Оскільки Іван Бойко був ініціатором створення цієї групи, то він розробив проект плану роботи групи на 2019 рік (його буде опубліковано в наступному номері газети).

Громадський активіст зауважив, що до роботи потрібно активно залучати молоде покоління.

Роздавши присутнім проект плану, Іван Бойко наголосив, що передусім потребує вирішення питання незаконного вирубування та спалювання дерев на території майбутнього ландшафтного парку. Він має стати «живим» пам’ятником історії міста, який перетворить Яготин в одну з туристичних зон України. Член групи переконаний, що причиною всіх резонансних подій у Яготині є відсутність громадських слухань, відповідальності і прозорості у діях міської влади.

Хто проводить вирубку, незрозуміло. Іван Бойко стверджує, що цим займається КП «Комунальник». Підтвердити чи заперечити цей факт, на жаль, було неможливо, оскільки керівник цього підприємства і водночас член робочої групи на момент зборів перебував у відпустці за межами Яготина. Проте визначенням та каранням правопорушників, як зазначили представники органів місцевого самоврядування, повинна займатися поліція.

За пропозицією Івана Бойка до заповідного ландшафтного парку має входити не тільки урочище Сорочий Яр, а й частина парку, де розташовані Картинна галерея, Флігель Тараса Шевченка, паркові насадження, що розташовані за школою мистецтв та Районним будинком культури. Про це він повідомив під час зустрічі з тоді ще новопризначеним головою Київської ОДА Олександром Терещуком. Очільник області взяв це питання до відома і при Київській облдержадміністрації, в управлінні лісового господарства було створено робочу групу щодо створення парку. Вже навіть відбулося її перше засідання і нею було ухвалено рішення про розширення зони ландшафтного парку.

Як повідомив Олександр Кудрявський, питанням регіонального ландшафтного парку порушене ще 3-4 роки тому громадською організацією «Спадщина». Міська рада письмово звернулася в Департамент екології КОДА з проханням допомогти у вирішенні цього питання, адже на рівні району відповідних спеціалістів у галузі створення таких об’єктів немає. Рік листи «ходили» по кабінетах. Через певний час із департаменту повідомили про можливе фінансування програми. Приїхали спеціалісти з Державної академії природокористування і разом із представниками міськради оглянули територію, починаючи від Круглого острова й аж до Сорочого Яру. Потім було укладено договір між департаментом екології та академією на проведення науково-дослідного обґрунтування доцільності створення регіонального ландшафтного фонду відповідно до Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища». Після цього на замовлення була виготовлена відповідна документація. У той же час міська рада займалася питанням щодо отримання в довгострокове тимчасове користування Державного лісового фонду Переяслав-Хмельницького лісгоспу (йшлося про 9,5 га в Сорочому Яру). Проте це питання відпало оскільки ці площі теж були включені до об’єкту природно-заповідного фонду ландшафтного парку. За попередньою інформацією його площа становитиме 131 га, але Іваном Бойком було порушено питання про збільшення площі, до якої, можливо,увійде Свято-Троїцький храм та територія біля нього. Однак потрібні додаткові кошти на роботи, пов’язані з розширенням парку. Також Олександр Кудрявський повідомив, що карта парку вже розроблена у координатах, а парк поділено на зони.

Наприкінці засідання робочої групи Олександр Кулінський ознайомив присутніх із власними роздумами щодо створення ландшафтного парку, які колективно вирішили опублікувати в районній газеті.

 

За матеріалами газети «Яготинські вісті»« повернутися до списку новин