Яготинська районна рада

Відбулося засідання позачергової 51-ї сесії районної ради

Переглядів: 611

27 березня 2020 року відбулося засідання позачергової 51-ї сесії Яготинської районної ради VІI скликання, яку провів голова районної ради Гайдай П.В. В роботі пленарного засідання взяли участь голова райдержадміністрації Курявський О.М., начальник Яготинського районного відділення Переяслав-Хмельницького відділу поліції Головного управління національної поліції в Київській обл.. Медуниця А.О., головний лікар  Комунального некомерційного підприємства « Яготинська центральна районна лікарня» Яготинської районної ради Нескорожений В.С.,  міський голова Дзюба Н.М., керівники структурних підрозділів адміністрації, установ та організацій, працівники виконавчого апарату районної ради, представники засобів масової інформації.

Із 34 народних обранців на пленарне засідання прибули та зареєструвалися 25 осіб.

Як зазначив П.В.Гайдай, питання, яке виноситься на розгляд сесії, надзвичайно важливе, адже воно стосується безпосередньо найбільш болючої і актуальної проблеми сьогодні - забезпечення фінансування необхідних заходів для запобігання поширенню на території Яготинського району короновірусу COVID – 19. Органи місцевого самоврядування на місцях – міська та сільські ради провели сесії та прийняли рішення виділити субвенцій ні кошти, які будуть направлені на заклади охорони здоров’я району, отже необхідно прийняти рішення сесії районної ради, щоб направити дані кошти за призначенням та внести відповідні зміни до районного бюджету.

Тому, на порядку денному було одне питання - «Про внесення змін до рішення сесії Яготинської районної ради VII скликання від 20.12.2019 року № 780-48-VII «Про районний бюджет Яготинського району на 2020 рік» Доповідала з даного питання Т.П. Шекера в.о. начальника управління фінансів Яготинської райдержадміністрації. Вона інформувала депутатів про те, що міська та сільські ради відгукнулися на лист Яготинської райдержадміністрації з проханням виділити кошти на придбання засобів індивідуального захисту, виробів медичного призначення та дезінфекційних засобів та провели відповідні сесії, на яких були виділені субвенційні кошти.  Внесені зміни до районного бюджету стосуються саме цих коштів, а саме: для придбання дезінфікуючих засобів та засобів захисту – 1 млн. 17 тис.грн, з них: на Комунальне некомерційне підприємство «Яготинська центральна районна лікарня» Яготинської районної ради – 527 тис. грн., на  Комунальне некомерційне підприємство «Яготинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Яготинської районної ради – 490 тис.грн. Крім того, Яготинською міською радою виділено кошти в сумі 1 млн. 400 тис. грн. на придбання апаратів ШВЛ (штучної вентиляції легень).

Начальник Яготинського районного відділення Переяслав-Хмельницького відділу поліції Головного управління національної поліції в Київській обл.. А.О.Медуниця інформував депутатів про роботу, яку проводить місцева поліція для забезпечення правопорядку в умовах надзвичайної ситуації, яка склалася в районі, пов’язаної з розповсюдженням короновірусу в Україні. Зокрема, зазначив, що складено 17 адмінпротоколів про недотримання закладами торгівлі правил торгівлі в умовах оголошеного в районі карантину, які направлені до суду.

Головний лікар  Комунального некомерційного підприємства « Яготинська центральна районна лікарня» Яготинської районної ради В.С. Нескорожений  запевнив присутніх, що лікарня проводить всі необхідні заходи по підготовці до можливого прийому хворих у разі зараження короновірусом. Проводяться необхідні роботи в інфекційному відділенні, завдяки коштам, які надходять на благодійний фонд районної лікарні, а також субвенційних коштів  місцевих рад є можливість і придбати ще декілька АШВЛ, і  забезпечити жорсткі санітарні вимоги та зробити все можливе, щоб побороти хворобу. Вадим Сергійович подякував всім за допомогу та співпрацю та зазначив, що в даній ситуації весь район, як керівники  всіх гілок влади, так і депутати всіх рівнів, керівники підприємств, установ, організацій, приватні підприємці, жителі району -  всі об’єднали свої зусилля для боротьби з загрозою хвороби. 

  Також подякував за співпрацю та надану допомогу і голова Яготинської         райдержадміністрації О.М. Кудрявський. Він повідомив, що ситуація в районі контрольована, проведено засідання комісії з питань з техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій Яготинського району, на якій розглянуто питання про посилення протиепідемічних заходів на території Яготинського району. Наступне засідання буде проведено сьогодні, на якому будуть чітко надані рекомендації, зокрема  щодо роботи суб’єктів господарювання, та ін..

Міський голова Дзюба Н.М. зазначила, що сьогодні, як ніколи,  ніхто не може бути байдужим, стояти осторонь дотримання умов карантину.

Онищенко А.М, депутат районної ради порушив питання щодо забезпечення захисними костюмами працівників Яготинської філії екстреної допомоги.

Кулінський О.П. та Губерський Я.М., депутати районної влади, порушили і іншу тему - звернулися до керівника місцевої поліції з проханням більш дієвої роботи по недопущенню підпалів сухої трави, адже це теж надзвичайно важлива і небезпечна проблема в районі. 

Підсумовуючи проведення пленарного засідання, голова Яготинської районної ради П.В.Гайдай подякував депутатам районної ради за те, що організовано, відповідально віднеслися до проведення позачергової сесії. В цій ситуації, яка склалася сьогодні в Україні, надзвичайно важливим є збереження життя і здоров’я кожного громадянина, кожного жителя району. Тому, прийняття рішень місцевими органами самоврядування про виділення коштів на заклади охорони здоров’я району з метою запобігання поширенню на території Яготинського району короновірусу COVID – 19 є сьогодні надважливим.

 

 « повернутися до списку новин