Яготинська районна рада

24 травня - День слов'янської писемності й культури

Переглядів: 235

Шановна Яготинсько громадо!

24 травня український народ разом із всіма слов`янськими країнами вшановує слов’янських первоучителів Кирила і Мефодія, котрі дали світові алфавіт, заклавши фундамент всіх слов’янських літератур.  В цей день у IX столітті, близько 862 року тому, православні просвітителі у грецькому монастирі створили слов’янську абетку. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі старший брат Мефодій.

Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Таким чином, було створено дві абетки - глаголицю і кирилицю.

Ця подія стала історичною, бо в цей час було закладено основи української писемності, що сприяло долученню нашого народу до найкращих надбань слов’янства.

 Культура та писемність – основа існування будь-якого народу, його «генетичний код» та національна скарбниця. Століттями наша культура розвивалася та зрощувала геніїв в різних соціальних сферах. Їх імена стали відомими на весь світ, як імена людей, що шанують, плекають та славлять рідну землю, примножуючи її літературну та духовну спадщину. В усі часи ці люди – письменники, поети, прозаїки, театральні та культурні діячі – були носіями моральних та духовних цінностей, гуманітарними лідерами нашого суспільства.

У День слов’янської писемності й культури закликаю вас, дорогі земляки, пам’ятати про те, який великий скарб дістався нам у спадок – жива українська мова. Тож давайте берегти нашу рідну солов’їну мову та передавати її з покоління в покоління, утверджуючи в світі імідж високоосвіченої української нації.

 

З повагою

Голова Яготинської районної ради                            Петро ГАЙДАЙ« повернутися до списку новин