Яготинська районна рада

Питання забезпечення безпеки і здоров’я громадян та запобігання поширенню на території району коронавірусної хвороби COVID-19 в центрі уваги районної влади

Переглядів: 335

       

       

Голова районної ради П.В.Гайдай взяв участь у позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Яготинського району, яка була проведена головою адміністрації, головою комісії  О. М. Кудрявським.

       На засіданні про епідеміологічну ситуацію на території Яготинського району доповідали керівники районних закладів охорони здоров’я В.С.Нескорожений та І.І.Сахно.

      Відповідно до протоколу від 10 квітня 2020 року позачергового засідання Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, на території Київської області запроваджуються додаткові обмежувальні заходи.

      За результатами засідання позачергового засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Яготинського району були прийняті  відповідні  рішення  районного рівня, більшість з яких стосувалися періоду вихідних і святкових днів. Серед основних заходів: рекомендувати органам місцевого самоврядування у співпраці з правоохоронними органами Яготинського району запровадити відповідно до законодавства додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи на період карантину, зокрема щодо пересування та перебування громадян в громадських місцях у період вихідних і святкових днів (починаючи з 13 год. 00 хв. суботи 18 квітня 2020 року до 06 год. 00 хв. вівторка 21 квітня 2020 року); посилити контроль за виконанням громадянами обмежувальних заходів та забезпечити громадський порядок на території населених пунктів Яготинського району із залученням місцевих формувань охорони громадського порядку на період карантину, в тому числі у парках, лісопаркових зонах та в місцях масового перебування людей; обмежити доступ громадян до місць поховань на території міських та сільських кладовищ відповідно до підпункту 2 пункту 2 постанови КМУ від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами, внесеними постановою КМУ від 02 квітня 2020 року № 255), а саме переміщення групою осіб у кількості більше ніж дві особи.

     Також рекомендовано священнослужителям Яготинського району утриматись до 24 квітня 2020 року від проведення на території Яготинського району релігійних заходів, за участі віруючих, а саме богослужінь і освячень за межами приміщень храмів під час святкування Великодня; через засоби масової інформації, оголошення, у проповідях та особистому спілкуванні просити усіх людей залишатися вдома та долучатися до молитви через засоби трансляції з місцевих храмів; відвідання кладовищ у поминальні дні після Великодня та виконання на них заупокійних молитов перенести на Троїцьку батьківську поминальну суботу (6 червня 2020 р.).

     Закладам охорони здоров’я та Яготинському районному управлінню ГУ Держпродспоживслужби в Київській області доручено до покращення епідеміологічної ситуації, при виявленні працівників, хворих на COVID-19, в організованих трудових колективах забезпечити:

- запровадження протиепідемічних обмежувальних заходів до суб’єктів господарювання, де виявлені хворі, строком на 14 календарних днів.

- складання плану ліквідації вогнища інфекційного захворювання по кожному суб’єкту господарювання, де виявлені працівники, хворі на COVID-19, та контроль за його виконанням.

     Яготинському районному управлінню ГУ Держпродспоживслужби необхідно негайно розробити спільно з Яготинським відділенням поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ Національної поліції Київської області, ГУ ДСНС України в Київській області, КНП «Яготинська ЦРЛ» ЯРР та КНП «ЯЦПМСД» ЯРР план створення та облаштування постів санітарного контролю з обов’язковим залученням особового складу.

     Сьогодні кожен з нас повинен розуміти про серйозність небезпеки, яка загрожує здоров’ю кожної людини та її рідних. Необхідно чітко також уяснити, що існує адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення правил протиепідемічних заходів та санітарного законодавства.

    При появі перших ознак респіраторної інфекції кожен повинен залишатися вдома (за місцем перебування/проживання) і негайно звертатися за медичною допомогою до закладу охорони здоров’я.

   Бажаємо всім міцного здоров’я! Нехай нас усіх береже Бог!

 

 

 « повернутися до списку новин