Яготинська районна рада

Яготинська районна рада – Верховна Рада України, зворотній зв’язок

Переглядів: 314

Закони України «Про статус депутатів місцевих рад» та «Про місцеве самоврядування в Україні» визначають  правовий статус депутата місцевої ради як представника інтересів виборців та територіальної громади. Так як наш Яготинський район – здебільшого район аграрний, і серед депутатів теж значна кількість тих, хто працює в аграрному секторі, а доля України, зокрема і одного  з її основних багатств – землі,  хвилює практично кожного українця,  депутати Яготинської районної ради  вирішили не стояти осторонь загрози продажу земель сільськогосподарського призначення та надіслати   до керівних органів України депутатське звернення щодо продовження мораторію на продаж землі. Ініціювали дане питання   депутати районної ради Гопкало В.В.  та  Лобурець О.А.. Депутатами районної ради  підтримано дане звернення рішенням 37 сесії Яготинської районної ради VII скликання ( від 28.12.2019 № 658–37–VІІ).

Комітетом Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин за дорученням Голови Верховної  Ради Парубія А.В. розглянуто рішення Яготинської районної ради та звернення депутатів Яготинської районної ради щодо продовження мораторію на продаж землі та надіслано відповідь.

                                                                                                                                                                                                   

 

 

                                                                                                           

                                                 

ЯГОТИНСЬКА РАЙОННА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

 

                                                       Р І Ш Е Н Н Я

 

Про Звернення до Президента України,

Голови Верховної Ради України, Прем’єр - Міністра України

щодо продовження мораторію на продаж землі

 

    Відповідно до ст. 13,14 Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

                                                      

                                                          вирішила:

 

     1. Підтримати Звернення депутатів Яготинської районної ради VII скликання до  Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-Міністра України щодо продовження мораторію на продаж землі. (Текст Звернення додається).

 

    2. Направити Звернення за належністю для відповідного реагування.

 

    3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та екології.

 

 

 

Голова ради                                                  П.В.Гайдай

 

 

 

 

 

 

    м. Яготин

    28 грудня 2018 року

    № 658 – 37 – VІІ

 

Президенту України

                                                                                                     Порошенку Петру Олексійовичу

 

                                                                                                  Голові Верховної Ради України

                                                                                                        Парубію Андрію Володимировичу

 

                                                                                          Прем’єр-міністру України

Гройсману Володимиру Борисовичу

 

Звернення

депутатів Яготинської районної ради VII скликання

щодо продовження мораторію на продаж землі

 

    Сьогодні Україна через ігнорування звернень органів місцевого самоврядування та позицій всеукраїнських аграрних організацій стоїть перед вибором, який може кардинально змінити долю нашого народу, українського села і всієї країни. Від ваших дій і рішень залежить майбутнє країни – стане вона руїною і новим джерелом дестабілізації в Європі чи вийде на шлях сталого розвитку і процвітання.

    Вам, як і всім нам, належить зробити свій вибір між поспішним відкриттям ринку земель сільськогосподарського призначення і комплексною земельною реформою. Ми обираємо друге – ґрунтовну реформу, якої Україна чекає вже 27 років.

    Вважаємо, що наша країна в нинішніх умовах не готова до ринку землі ні в організаційному, ні в правовому, ні в економічному сенсі. Спроби започаткувати розпродаж землі мають місце на фоні недосконалого законодавства та численних неврегульованих питань, пов’язаних із земельними відносинами. Є низка проблем, які роблять відкриття ринку землі в теперішніх умовах вкрай небезпечним.

    Ми, депутати Яготинської районної ради Київської області, неодноразово зверталися до Вас про недопущення швидкого відкриття ринку землі та наголошували щодо необхідності за час дії мораторію провести комплекс заходів для підготовки такого надважливого кроку.

   В Коаліційній  угоді від 27 листопада 2014 року, яка містила 12 кроків, реалізовано лише три. В Україні не проведена інвентаризація земель. Надто повільно наповнюється земельний кадастр. У 61 адміністративному районі України площа зареєстрованих Держгеокадастром земельних ділянок перевищує реальну площу цих районів.

    Процвітає рейдерство та діють корупційні механізми переходу прав на землю в обхід мораторію, оскільки немає верховенства закону у справі захисту права власності. Рейдерські захоплення сільськогосподарських підприємств у Хмельницькій, Вінницькій, Кіровоградській, Одеській та інших областях України є наслідком недосконалої судової системи. Адже відповідно до статті 124 Конституції України правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Але за таких умов навіть не проведена судова реформа.

    Сьогодні відсутні ринкові механізми, які повинні допомогти у формуванні ціни на землю. Відсутні механізми, програми пільгового кредитування національного українського сільськогосподарського товаровиробника, зокрема, і малих фермерських господарств, що ставить сільського господаря у неможливість конкуренції перед агрохолдингами та корпораціями, що мають можливість користуватися залученими іноземними інвестиціями.

    Зрозуміло, що за умов відсутності захисту власності та інвестицій, а також гострого дефіциту грошових коштів, зокрема, й у вигляді кредитних ресурсів, єдине, до чого призведе право на продаж землі – це скуповування земельних паїв великими агрохолдингами, корпораціями та особами, які не завжди в законний спосіб оволоділи значними фінансовими ресурсами і готові купляти права на землю для отримання доходів від власності на цю землю (рента).

    Важливим питанням є виділення земельних паїв колишнім і нинішнім працівникам державних сільгосппідприємств, а також працівникам соціальної сфери села, які не брали участь у розпаюванні земель сільськогосподарського призначення, а це дасть можливість людям скористатися своїм правом на землю.

    Згідно з даними опитування, проведеного науковцями Житомирського національного агроекологічного університету, 96% аграріїв не зможуть купити землю, на якій працюють, у перші роки після відкриття ринку. Є ризик, що одразу після скасування мораторію земельний ресурс буде монополізовано за тими чи іншими схемами.

    За умов бойових дій на сході України при відкритті ринку землі є ризик втрати територій. Також хочемо зауважити, що сьогодні не можуть реалізувати своє право учасники АТО, яким держава гарантувала отримання земельних ділянок в рамках безоплатної приватизації, не говорячи про недотримання умови Конституції, де кожен громадянин України має право на земельну ділянку.

    Отже, земля може стати заручницею спекулятивних дій, внаслідок яких буде зірвано злагоджену роботу агропромислового комплексу, що може вплинути на продовольчу безпеку і призвести до дестабілізації в Україні,адже сьогодні аграрний сектор дає 42% валютних надходжень до бюджету та біля 17% ВВП України.

    Прибічники вільного продажу землі сільськогосподарського призначення нібито відстоюють ринкові цінності та право селян розпоряджатись власним майном. Проте, ці аргументи не можуть замаскувати справжніх намірів поборників «ринку землі» –  скупити за безцінь родючі чорноземи та перетворити селян на кріпаків.

    За даними різних соціологічних досліджень, від 70% до 80% українців виступають проти вільного продажу землі. Пам’ятайте, форсуючи впровадження ринку, ви дієте проти волі народу! Поспішна реформа, не підтримана суспільством, не матиме успіху й остаточно підірве довіру людей до влади, що загрожує новими соціально-політичними потрясіннями.

    Згідно зі статтею 13 Конституції України, земля та її надра в межах території України є об’єктами права власності Українського народу. Отже, це виключно справа референдуму.

    Закликаємо Вас підтримати позицію більшості українців – зупинити спроби поспішного запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення, яка приведе до дестабілізації аграрного сектору, завдасть непоправної шкоди українській економіці, що, в свою чергу, дестабілізує соціально-економічну ситуацію в державі. І це напередодні чергових виборів!

    Просимо:

- продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2025 року;

- розпочати широке, публічне, суспільне обговорення покрокового запровадження прозорого й цивілізованого обігу земель в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь з винесенням цього питання на всеукраїнський референдум.

 

Ми глибоко переконані, що земля має бути ресурсом розвитку всієї країни, а не об’єктом наживи для «обраних»!

 

 

 Прийнято на 37 черговій сесії Яготинської районної ради 28 грудня 2018 року.

 

 

 « повернутися до списку новин