Яготинська районна рада
Яготинський район, Київська область

Вони не шукали славу, вони захищали свою Батьківщину

Переглядів: 254


Минають роки, але ніколи не забудеться героїчний подвиг нашого народу.  Із вуст в уста, із покоління в покоління будуть, як легенди, передаватися сказання про тих, хто в смертельному двобої з фашизмом відстояв свободу і незалежність нашої Батьківщини.

Минула війна показала всьому світові не бачені до того зразки масового героїзму радянських воїнів. Таке ніколи не забудеться. Обеліски нагадуватимуть прийдешнім поколінням про їх подвиги та добру славу.

Яготинщина по праву гордиться своїми  героями. Із 157 Героїв Радянського Союзу Київщини – 7 яготинських, а генерал-полковник танкових військ А. Г. Кравченко (с. Сулимівка) і майор М. З. Бондаренко (с. Богданівка) удостоєні цього звання двічі.

І сьогодні, у день 76-річниці визволення Яготинського району від фашистських загарбників, у м. Яготині відбувся мітинг-реквієм. На Алеї Слави зібрались жителі міста, керівники підприємств, установ та організацій району, інші запрошені та представники влади: виконувач обов’язків голови Яготинської районної державної адміністрації В. Гончар, керуючий справами Яготинської районної ради А.Дьогтяр, Яготинський міський голова Н.М.Дзюба віддати данину пошани загиблим воїнам.

Надзвичайно зворушливо і проникливо виступив наш славетний Народний хор ветеранів війни, праці та військової служби «Солдатська пам’ять» під керівництвом заслуженого працівника культури України В.Кутєпова.

Присутні схилили голови в скорботі й пошані до Героїв, хвилиною мовчання пом’янули їх. Панахиду відслужив Благочинний Яготинського благочиння Православної Церкви України протоієрей  Володимир Лещенко. Також  присутні поклали квіти до Братської могили.

Яготинщина пам’ятає і особливо пишається своїми Героями, і не тільки тими, які загинули, захищаючи Батьківщину від німецько-фашистських загарбників, а й тими хто і сьогодні відстоює цілісність кордонів незалежної України. Кожне ім’я висвітлене безсмертною славою, всенародною любов’ю і визнанням їх  подвигів.   

« повернутися до списку новин