Яготинська районна рада
Яготинський район, Київська область

17 травня - День пам'яті жертв політичних репресій

Переглядів: 252

Шановні земляки!

День пам’яті жертв політичних репресій встановлено, згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, з метою гідного вшанування гіркої долі тих людей, які були непотрібними для радянської системи, а також привернення уваги суспільства до трагічних сторінок історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

Точну кількість жертв тоталітарного режиму досі визначити неможливо. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму в Україні було заарештовано майже 1,5 мільйона осіб. Велику кількість із них було розстріляно, інші пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах. Терор і репресії зачепили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство. Репресій зазнавали, як правило, найбільш обдаровані, працьовиті і соціально активні громадяни.

Всупереч нелюдським знущанням та величезним втратам, український народ зміг вистояти і здобути омріяну поколіннями незалежність. І сьогодні ми не маємо іншого вибору, ніж захистити свою державу, свою свободу, свій демократичний вибір.

Час дедалі більше віддаляє нас від тих страшних подій. Але пам’ять жива. Пам’ять священна. І в цей скорботний травневий день схилімо голови перед світлою пам’яттю тих, хто потрапив у грізні жорна тоталітарного режиму.

Нехай пам’ять про них єднає нас, живих.

 

Голова

Яготинської районної ради                                     Петро ГАЙДАЙ

« повернутися до списку новин