Яготинська районна рада

Вшанування героїв – чорнобильців

Переглядів: 146

13 грудня на Алеї Слави біля стели «Дзвони Чорнобиля» відбулися урочистості – вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Незважаючи на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають цей день святом, адже це – не тільки свічка пам’яті на честь загиблих товаришів, а й дата, яка згуртувала величезну кількість людей перед лицем великої біди.

В заході взяли участь керівники району та міста , члени районної організації Всеукраїнської громадської організації "Союз Чорнобиль України", ліквідатори аварії Чорнобильської катастрофи, трудові колективи, учнівська молодь, громадськість.

Сьогодні виповнюється 33 роки від моменту здачі в експлуатацію об'єкту «Укриття» - саркофагу, котрий забезпечує зберігання радіоактивних відходів на аварійному реакторі. Зведення бетонного могильника почалося одразу після аварії і тривало трохи більше півроку. Учасникам тих трагічних подій вдалося зробити неможливе - в рекордні терміни закрити зруйнований четвертий блок бетонним коконом і зупинити подальше розповзання радіоактивного зараження.

Голова Яготинської районної ради П.В.Гайдай та виконувач обов’язків голови райдержадміністрації Т.П.Сухенко висловили слова щирої вдячності героями-чорнобильцями за те, що захистили теперішні й прийдешні покоління від радіаційного лиха та побажали міцного здоров’я, сімейного затишку, оптимізму, добробуту та благополуччя.

        Спільною грамотою та цінним подарунком Яготинської районної державної адміністрації та Яготинської районної ради – за самовідданість, мужність і героїзм, проявлені в екстремальних обставинах та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відзначено: Леоніда Федоровича Анісімова, Івана Григоровича Мусіяку, Миколу Михайловича Саханду та Євдокію Миколаївну Трофімову.

Нагороди від імені Яготинської міської ради вручив перший заступник міського голови С.О.Овчаренко.

На завершення всі присутні вшанували пам’ять загиблих та постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знака ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

 « повернутися до списку новин