Яготинська районна рада

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Переглядів: 272

Шановні ветерани війни в Афганістані, члени сімей воїнів-афганців! Шановні учасники бойових дій на території інших держав!

Сьогодні всі ми відзначаємо важливу дату – 31 річницю виведення радянських військ з Афганістану. Вже стало традицією разом з цією подією вшановувати всіх учасників бойових дій на території інших держав.

З кожним роком все далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але ми не вправі викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі!

Війна в Афганістані, яка тривала майже десять років і принесла смерть у тисячі українських родин, має стати уроком для всіх, уроком для прийняття виважених рішень щодо участі у різних військових конфліктах, бо найціннішим є людське життя! Влучно сказав Леонардо да Вінчі: „Життя є дар, великий дар. І той, хто його не цінує, дарунка цього не заслуговує”.

За всі роки неоголошеної війни на поле бою було відправлено більше 160 тисяч українців — кожен 4-й з 600 тисячної армії. Згідно статистики всього у війні загинуло близько 15 тисяч вояків, з них майже 4 тисячі українці. Один з них – Іван Бондаренко з Годунівки, наш земляк. 72 українських вояка зникли безвісті. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, пів тисячі жінок стали вдовами, 711 дітей стали сиротами. Більше 8-ми тисяч українців отримали поранення, з них 6 тисяч залишилися інвалідами. Це страшна ціна, яку заплатила Україна за війну, яка тривала 9 років 1 місяць і 19 днів.

Прикро усвідомлювати, що приклад недалекоглядної загарбницької політики радянських вождів не слугує уроком для теперішнього керівництва Російської Федерації.

Ось уже 5-й рік  на Сході нашої країни проходить антитерористична операція, яка насправді є, як і 31 рік тому в Афганістані, неоголошеною війною. Зараз, як ніколи, є актуальним досвід тих 250 тисяч воїнів -інтернаціоналістів, що проживають на території нашої держави, них 120 осіб – в нашому районі. Вони вміють цінувати кожний прожитий день, усвідомлювати свою відповідальність за майбутнє, за долю прийдешніх поколінь. В них є чому вчитись. Тому й не дивно, що не мало з них беруть участь в АТО, де демонструють іншим бійцям, як треба любити свою землю і свій народ! Ми горді тим, що живемо в країні де панує патріотичний дух, де люди не байдужі один до одного.

Схилимо голови перед світлою пам’яттю полеглих славних синів Вітчизни та вшануємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах!

Вічна пам’ять воїнам, які загинули, до кінця виконуючи свій військовий обов’язок.

Щиро вітаю воїнів-інтернаціоналістів, членів їх сімей з днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав! Ця знаменна дата збігається з одним з найбільших християнських свят – Стрітенням Господнім. В цей день, молімося за душі полеглих братів в Афганістані, за теперішніх захисників Батьківщини!

Бажаю вам і вашим родинам добра, миру і достатку, міцного здоров’я, наснаги, злагоди на довгі літа!

З повагою,

Голова районної ради                                          Петро Гайдай

 « повернутися до списку новин