Яготинська районна рада

Сьогодні День Гідності і Свободи

Переглядів: 131

День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). 

21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади припинити курс на євроінтеграцію та скасувати підготовку до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і натомість зміцнити стосунки з Росією. Українці вийшли спочатку протестувати на вулиці Києва, а потім Львова й інших міст України.

Мирні зібрання студентства перетворилися в масові мітинги з палаючими шинами, «коктейлями Молотова» і бруківкою, що стала зброєю в руках протестувальників. На відміну від подій Помаранчевої революції, відстоюючи гідність та свободу, під час акцій протесту загинули 106 українців і ще понад 2 тис. отримали поранення.

Після Революції Гідності і падіння тодішньої влади у березні 2014 року Росія анексувала Крим, а у квітні розпочалася війна на Донбасі, яка триває й досі.

У районних заходах, які проведені з нагоди Дня  Гідності та Свободи біля Стели Героїв на Алеї Слави, взяли участь представники трудових колективів та громадськості, керівники  міста та району. Присутні на мітингу – реквієм вшанували пам'ять загиблих під час революції Гідності та тих, хто поклав своє життя, захищаючи східні кордони України хвилиною мовчання та покладанням квітів допам'ятного знака "Захисникам України".

Захід був продовжений у великому залі адмінбудинку переглядом документального фільму « Україна. Майдан. Перезавантаження».

 Нехай буде мирне небо над українською землею, добробут й родинна злагода у домівках наших земляків, не згасає віра в щасливе майбутнє Української держави.

Вічна слава Героям, що полягли за свободу рідної землі

Слава УКРАЇНІ!    Героям СЛАВА!

 « повернутися до списку новин