Яготинська районна рада

Відбулася позачергова 35 сесія Яготинської районної ради

Переглядів: 539

 

 

16 жовтня 2018 р. відбулося пленарне засідання позачергової тридцять п’ятої сесії Яготинської районної ради VІI скликання під головуванням В.Г.Грицая.  В роботі пленарного засідання взяли участь депутати районної ради, голова райдержадміністрації В.С.Шмигановський,  заступник голови адміністрації, керівники структурних підрозділів адміністрації, керівники медичних установ,  працівники виконавчого апарату районної ради, представники громадськості.

Із 34 народних обранців на пленарне засідання прибули та зареєструвалися 18 осіб.

На розгляд сесії, відповідно до розпорядження голови Яготинської районної ради  від 09.10.2018 № 80, було винесено питання:

- Про затвердження Програми фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Яготинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Яготинської районної ради на 2018 рік.

Доповідав з даного питання Сахно І.І. – головний лікар закладу.

Програмою визначено основні завдання, вирішення яких сприятимуть наданню кваліфікованої медичної допомоги мешканцям Яготинського району, міста Яготина та іншим громадянам. Програма  орієнтована на забезпечення надання якісної медичної допомоги населенню району, в тому числі внутрішньо-переміщеним особам, за рахунок розвитку існуючих медичних послуг. Центр ПМСД обслуговує 32660 особи населення, в т.ч.: сільське населення району - 12924 чол., що становить 39,6% населення та м. Яготин - 19736 чол., що становить 60,4% населення.

    Метою Програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини на 2018 рік є забезпечення зниження рівня захворюваності, інвалідності та смертності населення шляхом формування і налагодження ефективного функціонування системи надання населенню доступної  і високоякісної первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини.

 

- Про внесення змін до рішення сесії Яготинської районної ради VII скликання від 11.01.2018 року №444-27-VII «Про районний бюджет Яготинського району на 2018 рік» (доопрацьований) (додаток 1,2,3,5,6,7)».

              Збільшено дохідну частину загального фонду районного бюджету на суму 2599108 гривень, а саме: збільшено  фінансування Комунального некомерційного підприємства «Яготинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Яготинської районної ради на суму 2 млн.253, 6 тис. грн.. З місцевих бюджетів районному бюджету на фінансування установ освіти, охорони здоров’я, закладів культури надано субвенції на загальну суму 444938, 48 грн. а саме: міська рада – 120000 грн. Райківщинська сільська рада – 7930, 48 грн, Сотниківська сільська рада – 84000 грн., Двірківщинська сільська рада - 3600 грн.,  Засупоївська сільська рада – 15000грн., Черняхівська сільська рада – 85000 грн., Супоївська сільська рада – 6108 грн.,  Капустинська сільська рада – 98500 грн., Ничипорівська сільська рада – 24800 грн. .

Крім того, на реконструкцію та модернізацію теплових мереж отримана субвенція з міського бюджету на суму 325887 гривень.

 

- Про направлення вільного залишку загального фонду районного бюджету Яготинського району.

Всього в жовтні буде направлено 1981100 гривень коштів вільного залишку. Серед цих асигнувань: забезпечення діяльності інших закладів у сфері освіти – 83100 грн, в т.ч. на окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм – 4100грн, на первинно –медико - санітарну допомогу населенню, що надається центрами первинної медичної допомоги (субсидії та поточні трансферти) – 1600000 грн., централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет – 60000грн., на забезпечення діяльності бібліотек (нарахування на оплату праці) – 50000 грн.

З цих двох питань доповідала Барсук О.І. – в.о. начальника управління фінансів Яготинської райдержадміністрації

 

- Про надання дозволу Яготинській центральній районній лікарні на списання флюорографічного апарату «ФЛЮАР-1» 12Ф4-Ц, зав. №484, 1979 року випуску, інвентарний №101470008.

За інформацією Нескороженого В.С. – голови комісії з реорганізації шляхом перетворення Яготинської центральної районної лікарні в Комунальне некомерційне підприємство «Яготинська центральна районна лікарня», дане обладнання було введено в експлуатацію  в серпні   1981 року,  має знос 100%, не підлягає подальшому використанню у зв’язку з закінченням строку корисного використання та зносом основних вузлів, ремонт є недоцільним. Він також зазначив, що в даний час в Яготинській ЦРЛ наявний сучасний апарат, який дає змогу правильно діагностувати хвороби та проводити належні профілактичні огляди.

 

  - Про надання дозволу  Яготинській районній державній адміністрації на передачу в оренду  нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району, що знаходяться за адресою: вул. Незалежності, 106, м. Яготин, Київської області, 07700, (балансоутримувач сектор культури, національностей та релігії Яготинської райдержадміністрації)  – мова йде про приміщення, в якому була розміщена  податкова інспекція. За дане питання проголосували 17 депутатів, тобто дана пропозиція відхилена.

     

         Додатково були запропоновані питання, які,  за рішеннями депутатів,  були включені до порядку денного:

- Про затвердження Регіональної програми модернізації систем теплопостачання Комунального підприємства теплових мереж ««Яготинтепломережа» на 2018-2019 роки.

За інформацією Форостяного О.С., керівника підприємства,  дана програма,  з урахуванням вимог до скорочення споживання природного газу Яготинського району на 2018-2019 роки,  спрямована на вирішення проблем оновлення і розвитку комунальної теплоенергетики  КПТМ «Яготинтепломережа»

На балансі КПТМ «Яготинтепломережа» - 10 котелень, загальна теплова потужність яких становить 147,8 Гкал/год. У 10 котельнях встановлено 102 котли, з них 51 котел експлуатується більше 20 років, а їх ефективність є меншою ніж 80%. Активно  використовується 7,4 км теплових мереж, в тому числі 1,3 км в пінополіуретановій ізоляції.

Значні втрати тепла обумовлює низька надійність теплотрас через незадовільну теплову ізоляцію трубопроводів та розриви труб з витоками теплоносія.

Більшість теплотрас прокладено в непрохідних залізобетонних каналах з ізоляцією з мінеральної вати, яка часто пошкоджується з різних причин. Теплотраси не всюди захищені від проникнення ґрунтових і інших вод, які замочують теплоізоляцію, призводять до її пошкодження і, як наслідок, до корозії металу труб і появи свищів і розриву труб з витоком теплоносія.

На 01.01.2018 понад 5,0 км (67%) теплових мереж перебувають у ветхому і аварійному стані. Втрати тепла через неякісну ізоляцію трубопроводів і з витоками теплоносія при пошкодженні труб в деяких випадках становлять 11-17% від відпущеної теплової енергії проти 13 %, які передбачені нормами.

До перевитрат теплової енергії призводить застаріле обладнання. Технічний рівень системи теплопостачання і обладнання через обмеженість коштів оновлюється недостатньо, що з кожним роком забезпечує його технічне і моральне старіння.

Програма спрямована на вирішення проблеми модернізації, підтримки і сталого розвитку теплопостачального підприємства району.

 

- Про надання дозволу Яготинській районній державній адміністрації на передачу в оренду нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району – котельні, що перебуває на балансі КПТМ «Яготинтепломережа», загальною площею 148 кв. м, розташованої за адресою: вул. Незалежності, 50 а, м. Яготин, Київська обл., 07700.

Як повідомив Форостяний О.С., директор Комунального підприємства теплових мереж ««Яготинтепломережа», дана котельня не діє  7 років. З метою раціонального використання нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району,  необхідно вирішити питання про надання дозволу про передачу в оренду даної котельні, яке в подальшому буде передано підприємству, яке отримає право оренди  на конкурсній основі, відповідно до чинного законодавства України. Депутати підтримали дану пропозицію.

 

Як завжди, сесія районної ради була проведена відкрито і гласно. По завершенню розгляду питань порядку денного, головуючий надав слово активним представникам громадськості, жителям Яготинського району. Питання, викладені у зверненні Миколи Івановича Ковботи,  стосувалися незаконного, без судових рішень, відключення споживачів від газопостачання, через яке страждають особливо сім’ї соціально незахищеної категорії – багатодітні, одинокі, інваліди з дитинства, люди похилого віку, тому він  звернувся до голови Яготинської райдержадміністрації  Шмигановського В.С. з проханням створити відповідну комісію з вивчення даного питання та прийняття відповідного рішення.

Інше проблемне питання, про яке говорив Іван Борисович Бойко,  - це створення заповідного ландшафтного парку ім. Розумовського без проведення публічного громадського обговорення та громадських слухань, без оприлюднення в місцевих засобах масової інформації.

Вислухавши та обговоривши проблеми, порушені у зверненнях даних громадян, депутати підтримали активну громадську позицію представників громадськості. Голова районної ради Грицай В.Г. дав доручення  розглянути дані питання на профільній постійній депутатській комісії, про результати розгляду доповісти на наступній сесії районної ради.

Відповідно до Регламенту роботи Яготинської районної ради, затвердженого  рішенням сесії Яготинської районної ради №64-02-VII від 25.12.2015, інформуємо про відсутніх на позачерговій тридцять п’ятій сесії Яготинської районної ради VІІ скликання депутатів : Бугай О.О., Галаган С.М.,  Губерський Я.М.,  Дерунець О.Ф.,  Дяченко А.М., Зус В.Г.,  Коваленко М.А., Козинець С.К., Коцюбайло С.Ф., Мосьпан Г.В., Нікітченко О.І., Онищенко А.М., Савченко С.І., Строкач Л.С., Чечуй А.В., Явон В.М.

 

 « повернутися до списку новин