Яготинська районна рада

Депутат Яготинської районної ради ЧОВПІНЬ Володимир Олександрович звернувся з Депутатським зверненням до керівних органів України щодо скасування абонплати за транспортування газу

Переглядів: 817

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов'язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.

Депутат Яготинської районної ради ЧОВПІНЬ В.О. звернувся з Депутатським зверненням до Президента України, НКРЕКП та Кабінету Міністрів України щодо скасування абонплати за транспортування газу.

Президенту України Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

Кабінету Міністрів України

Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

 

                                                                 ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

За рішенням НКРЕКП, плата за доставку газу вилучена з рахунку за газ. Тепер за газ потрібно сплачувати постачальнику, а за його доставку – окремо.  Нові правила розрахунків за газ,  які стосуються всіх споживачів, у тому числі побутових, є неприйнятними. Отже необхідно  терміново скасувати постанову НКРЕКП про зміни в оплаті послуг з постачання та розподілу природного газу.

На сьогоднішній день ми маємо ситуацію, у якій наші виборці, жителі району, керівники господарюючих суб’єктів, керівники комунальних підприємств, які є споживачами газу, обурені тією методикою сплати за газ, яка запроваджена з 1 січня НКРЕКП.  Це та методика, яка передбачає платежі за «розподіл і доставку» газу з розрахунку 1/12 в місяць, виходячи з обсягу спожитого газу за попередній газовий рік. Наразі це з 1-го жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року.

Люди взагалі не розуміють, що таке дві платіжки, одна за транспортування, одна за «розподіл і доставку». Чим відрізняються транспортування і доставка?  Окрім того, багато людей, які з різних причин взагалі виїхали на роботу чи ще кудись, навіть при вимкненому опалені  отримали нараховані платежі за газ. Люди обурені, бо вони не спожили газ, але мусять платити за нього.

Для промислових споживачів така система теж є демотивуючою. Наприклад, якщо взяти до уваги температурний режим зими цього року, то  фактично відбувається значне скорочення споживання газу. А розрахунки – на основі минулого року.

Так само і фізичні особи: хоч умови нарахування субсидій і не мотивують людей робити утеплення, вони реально утеплюють помешкання, потихеньку менше і менше споживають газу. А платіжки отримають все одно виходячи з попередніх періодів споживання газу.

Складна ситуація і у господарюючих суб’єктів в аграрній та переробній галузях. Реальне споживання енергоносіїв, газу там відбувається під час збору і переробки врожаю, це з кінця серпня по грудень. Основний період - 3-5 місяців. А їм тепер весь рік треба вимивати обігові кошти, платити 1/12 за нібито спожитий газ. Такі вимоги безпідставні.

При всій повазі до Президента України, до Прем’єр-міністра, Уряду,  ми хочемо, щоб всі владні структури України додатково звернули увагу на ці речі. Не можуть люди платити за неспожите – це неправильно. За таким принципом ми зараз повинні будемо порахувати, скільки споживали хліба, цукерок чи що там ще купуємо в магазині - і платити наперед, хай вони завозять виходячи з 1/12! Якби в іншій країні заставили людей заплатити гроші за неспожитий товар – були б судові позови і серйозні негативні наслідки.

Вимагаємо від Президента України, НКРЕКП та Кабінету Міністрів України скасувати абонплату за транспортування газу. Всі жителі нашого району вважають це рішення незаконним і грабіжницьким. За свою газотранспортну систему ми заплатили сповна, вона будувалася за рахунок як комунальних підприємств, так і за кошти місцевих жителів. Тепер у нас вимагають заплатити за своє ж майно ще раз. Люди надзвичайно обурені такою ситуацією.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов'язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.

Прошу з розумінням віднестись до Депутатського звернення та вирішити дане питання.

З повагою

 

Депутат Яготинської районної ради  

Київської області                                                                                                   В.О. Човпінь                         

 

 

 

 

 

                     « повернутися до списку новин