Яготинська районна рада

Відбулася позачергова 53 сесія Яготинської районної ради

Переглядів: 460

28 серпня 2020 року під головуванням Петра Володимировича Гайдая відбулася позачергова 53 сесія Яготинської районної ради, на якій депутати розглянули п’ять питань порядку денного та прийняли відповідні рішення:

1. Про створення  Яготинського районного центру професійного розвитку педагогічних працівників Яготинської районної ради (доповідач: Онищенко В.І. - начальник відділу освіти, молоді та спорту Яготинської райдержадміністрації).

2.   Про затвердження звіту про виконання районного бюджету Яготинського району за  6 місяців 2020 року (доповідач: Барсук О.І. – начальник управління фінансів Яготинської райдержадміністрації).

3. Про внесення змін до рішення сесії Яготинської районної ради VII скликання від 20.12.2019 року № 780-48-VII «Про районний бюджет Яготинського району на 2020 рік» (додаток 1,2,3,5,6,7) (доповідач: Барсук О.І. – начальник управління фінансів Яготинської райдержадміністрації).

4. Про надання дозволу Комунальному некомерційному підприємству «Яготинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Яготинської районної ради на списання основних засобів (доповідач: Сахно І.І.  - головний лікар Комунального некомерційного підприємства «Яготинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Яготинської районної  ради).

5. Про внесення змін до рішення сесії Яготинської районної ради від 16 серпня 2019 року № 742-44-VII «Про затвердження Порядку складання, затвердження та контролю за виконанням фінансових планів комунального некомерційного підприємства  галузі охорони здоров’я спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району» (доповідач: Сахно І.І.  - головний лікар Комунального некомерційного підприємства «Яготинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Яготинської районної  ради).

Після того, як народні обранці проголосували за створення Яготинського районного центру професійного розвитку педагогічних працівників Яготинської районної ради, голова районної ради Петро Володимирович Гайдай звернувся до начальника відділу освіти, молоді та спорту Яготинської райдержадміністрації В.І. Онищенко з проханням проінформувати присутніх щодо готовності шкіл до нового навчального року.

Вищезгадане питання бурхливо обговорювалося і на засіданні постійної депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, транспорту, зв’язку та комунальної власності, оскільки перебуває на постійному контролі районної ради.

Вікторія Онищенко повідомила, що відповідно до складених актів, які підписані членами комісії, можна стверджувати, що  всі освітянські заклади району повністю  готові до початку нового навчального року. У складі комісії не було інспекторів Яготинського районного сектору Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій України в Київській області, оскільки свої планові перевірки у всіх школах і дитячих садках вони провели протягом року, і вручили відповідальним особам акти обстеження, де були перераховані (практично однакові для всіх закладів) порушення правил техногенної та пожежної безпеки; на їх підставі Головне управління направило до Київського окружного адміністративного суду позовні заяви. Частина вимог, що стосувалися пожежної безпеки і не вимагали значних фінансових витрат, були виконані, а на проведення робіт із встановлення протипожежної сигналізації та обробки дерев’яних конструкцій будівель спеціальним розчином потрібні значні кошти, які в кошторисі відділу освіти, молоді та спорту Яготинської РДА, як і в районному бюджеті, відсутні.

Голова райдержадміністрації Олександр Кудрявський у своєму виступі зазначив, що, як у цілому, так і в розрізі пожежної безпеки, навчальні заклади підготувалися до 1 вересня набагато краще ніж у попередні роки. Повний обсяг робіт, зазначених в актах перевірки районної пожежно-рятувальної служби, виконали лише Богданівський НВК (за рахунок субвенції, яку надала сільська рада) та Жоравський НВК (за підтримки районного бюджету); знято багато питань і по міських школах. Олександр Миколайович повідомив, що на недавній нараді у голови Київської облдержадміністрації Василя Володіна була проаналізована ситуація з дотриманням правил техногенної та пожежної безпеки в освітянських закладах області. Найбільша кількість об’єктів, що не відповідають вимогам ДСНС, розташовані в Білоцерківському та Богуславському районах, окремі керівники яких вже отримали приписи Державної виконавчої служби про припинення навчально-виховного процесу. Яготинський район у цьому аспекті не згадувався, певною мірою тому, що вдалося затягти юридичну процедуру, а суд, у зв’язку з пандемією корона вірусу, значно знизив швидкість розглядів позовів Головного управління, які надходять з усіх районів області (аналогічна ситуація склалася в усій країні); саме тому жоден наш освітянський заклад не отримав припису Державної виконавчої служби. Але це не знімає відповідальності з посадових осіб усіх рівнів – від директорів шкіл до керівників районних органів влади, і зараз спільно з очільниками територіальних громад вирішується проблема, пов’язана з надходженням від них субвенцій до районного бюджету.

Виступ голови Яготинської районної ради Петра Володимировича Гайдая був дещо емоційним, але підкріплювався цифрами з письмової відповіді, отриманої ним від начальника РС ГУ ДСНС України у Київській області Сергія Власка, кілька цифр з якої Петро Володимирович озвучив. Так протягом 2009-2020 років цією службою була здійснена перевірка сорока шести об’єктів спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району (шкіл, дитсадків, закладів культури та охорони здоров’я), на двадцять один із яких, за період із жовтня 2019 року по травень 2020-го, Головним управлінням подано до суду двадцять одну позовну заяву (жодного рішення Феміди поки що не отримано). Петро Володимирович зазначив, що заручниками цієї ситуації стають керівники цих закладів, в першу чергу директори шкіл. Основну причину він бачить у ставленні до місцевих органів влади, в комунальній власності яких перебувають об’єкти соціально-культурної сфери. Вартість всього обсягу робіт з виконанням вимог ДСНС для кожного з них складає не одну сотню тисяч гривень, а такі кошти в районному і місцевих бюджетах відсутні, тому на ці потреби вони мають надходити з Державного бюджету. Голова Яготинської районної ради Петро Гайдай вніс пропозицію підготувати відповідне звернення до Президента України, Уряду, освітянського міністерства та керівництва області та проголосувати за нього на наступній сесії, яка відбудеться в другій половині вересня.

Питання про роботу районних закладів охорони здоров’я не було в порядку денному, але, враховуючи ситуацію з COVID-19, обидва їх очільники – Іван Сахно та Вадим Нескорожений, були запрошені на сесію.

На пропозицію головуючого Вадим Сергійович надав інформацію щодо пересувного рентгенівського апарату, який був придбаний за кошти Яготинської міської ради, що надійшли до районного бюджету в сумі 1 млн. 400 тисяч гривень (50 тисяч гривень додала лікарня зі спеціального фонду). На даний час апарат працює в рентгенівському кабінеті поліклініки.

Наприкінці сесії голова районної ради надав слово  головному лікарю КНП «Яготинський центр невідкладної медико-санітарної допомоги» Івану Івановичу Сахну, детально проінформувати про стан боротьби з пандемією коронавірусу в районі, оскільки саме ця робота покладена на «первинку». Іван Іванович доповів депутатам, що станом на 28 серпня 2020 року захворіло 207 мешканців нашого краю, з них вилікувалося 163; медичних працівників відповідно 61 і 56. З початку пандемії померло двоє осіб, стан яких усугубився хронічними захворюваннями. У центрі працює мобільна бригада медиків, що займається відбором біологічного матеріалу для лабораторної діагностики, і на цей час вже досліджено близько двох тисяч осіб. Хворі на COVID-19 безкоштовно лікуються в переяславській лікарні, а ті, хто повертається після одужання, позитивно відкликаються про рівень медичного обслуговування і догляд за пацієнтами. Іван Іванович закликав своїх земляків не нехтувати засобами індивідуального захисту і дотримуватися соціальної дистанції в громадських місцях.

Підбиваючи підсумки роботи сесії, голова районної ради Петро Володимирович Гайдай подякував депутатам за плідну, якісну роботу і побажав подальших успіхів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 « повернутися до списку новин