Яготинська районна рада

Відбулося засідання позачергової 46-ї сесії Яготинської районної ради

Переглядів: 248

22 жовтня голова районної ради П.В.Гайдай провів позачергову сорок шосту сесії Яготинської районної ради VІI скликання. В роботі пленарного засідання взяли участь депутати районної ради, виконувач обов’язків заступник голови адміністрації Т.П. Сухенко, заступник голови адміністрації В.М. Гончар, керівники структурних підрозділів адміністрації, керівників органів місцевого самоврядування , підприємств та установ, представники громадськості.

Із 34 народних обранців на пленарне засідання прибули та зареєструвалися 19 осіб.

На розгляд сесії було винесено питання 12 питань, 10 з яких були попередньо розглянуті на профільних комісіях Яготинської районної ради, 2 питання були внесено до порядку денного депутатами районної ради та розглянуті в «Різному».

Враховуючи лист Яготинської райдержадміністрації, депутати виключили з порядку денного питання «Про встановлення тарифу на послуги з теплопостачання КПТМ «Яготинтепломережа» для для 1 групи споживачів – населення».

На початку засідання сесії, відповідно до Регламенту районної ради,  народні обранці заслухали та підтримали звернення депутата районної ради В.О. Човпіня до Прем’єр-міністра України з вимогою зниження тарифів для населення на газ та електроенергію.

      З питань порядку денного «Про направлення вільного залишку загального фонду районного бюджету Яготинського району» та «Про внесення змін до рішення сесії Яготинської районної ради VII скликання від 21.12.2018 року № 622-37-VII «Про районний бюджет Яготинського району на 2019 рік» (додаток 1,2,3,5,6,7)» доповідала О.І.– начальник управління фінансів Яготинської райдержадміністрації. Голова постійної депутатської комісії з питань бюджету, фінансів та інвестиційної політики В.М.Явон доповів, що дані питання детально розглянуті на депутатській комісїї.

З питання «Про встановлення тарифів на послуги з теплопостачання ТОВ «Теплобіоенергія», ТОВ «Котелгруп», ФОП «Руль Віталій Миколайович»,ТОВ «Генеруюча компанія «Укрспецтепло», ТОВ «Теплопрогрес», ТОВ «ТЕХНОЕНЕРГОПРОЕКТ» для бюджетних установ» доповів В.М. Гончар.-заступник голови Яготинської райдержадміністрації.

         Також депутати прийняли рішення про надання дозволу Яготинській районній державній адміністрації на передачу  в оперативне управління нерухомого майна  спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району – нежитлових приміщень, які знаходяться на балансі  Комунального некомерційного підприємства « Яготинська центральна районна лікарня» Яготинської районної ради: загальною площею 7,8 м2, розташованого в блоці допоміжних приміщень,  загальною площею 8,8 м2, розташованого в блоці допоміжних приміщень, загальною площею 10,0 м2, розташованого на четвертому поверсі поліклініки, загальною площею 22,3 м2, розташованого на першому поверсі лікувального корпусу, в управління Комунальному некомерційному підприємству «Яготинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Яготинської районної ради. Доповідав з даних питань П.М. Гавриленко – виконувач обов’ язків  головного лікаря  Комунального некомерційного підприємства « Яготинська центральна районна лікарня» Яготинської районної ради. На прохання депутатів, головний лікар КНЗ «Яготинський центр первинної медико-санітарної допомоги» І.І. Сахно обгрунтував необхідність передачі цих площ первинній ланці. В обговоренні взяли участь депутати районної ради О.П. Кулінський, А.В. Чечуй та А.М.Онищенко.

На сесії також прийняли рішення про надання дозволу відділу культури, туризму, національностей та релігії Яготинської районної державної адміністрації на передачу в оренду нежитлових приміщень Яготинського районного будинку культури   площею 86,8 м2  та 68,0 м2   (колишні гральні автомати). Доповідач Т.М. Друченко -  виконувач обов’язків директора цього закладу пояснила, що один з підприємців планує розмістити тут дитяче кафе та майстерню з ремонту меблів.

Також було депутати затвердили Програму розвитку малого і середнього підприємництва у Яготинському районі на 2019-2020 роки, метою якої є створення сприятливих умов для розвитку малого і середнього підприємництва.

У «Різному»  депутати розглянули питання «Про вжиття невідкладних заходів щодо ліквідації пожежі та недопущення подальшого поширення вогню на осушених землях у заплаві річки Супій», ініційоване депутатом О.П.Кулінським. Він повідомив про те, що на сьогодні склалася надзвичайно загрозлива ситуація у зв’язку в виникненням пожежі на торфовищах на осушених землях у заплаві  річки Супій на території Капустинської сільської ради. Це ,  безперечно,  завдає великої шкоди як природі, так і  здоров’ю людей. Причини -  безвідповідальне ставлення і окремих господарств, і селян, і мисливців до природи, а також і зміни  клімату – з  великою посухою знизився рівень ґрунтових вод. Одне з вирішень даної проблеми -  спуск води з Великого Супою. Також необхідно посилити роз’яснювальну роботу з людьми, не допускати спалювання сухої трави, а також розбити територію на квадрати, та ретельно обстежити всі підозрілі точки тління чи загорання сухостою.

Начальник Яготинської експлуатаційної дільниці Трубізького міжрайонного управління водного господарства І.Г. Андрущук поінформував, що завдяки перекриттю деяких шлюзів (у Денисах, наприклад) рівень води вдалося трохи підняти, проте лише на 15 сантиметрів, але цього недостатньо. Щодня дане питання моніториться, і, якщо протягом найближчого часу ситуація не зміниться, необхідно буде спускати  воду з Супою.

Представник Яготинського сектору ДСНС І.М.Шекера зауважив, що щороку складається пожежонебезпечна ситуація в районі торфовищ. Крім того, що люди постійно спалюють сухе листя та траву, часто спричинюючи пожежі, так ще і під’їзди до місць загорання засіяні у Капустинцях та  Плужниках кукурудзою. Разом з відсутністю води це ускладнює,  або й унеможливлює пожежогасіння торфовищ. Також існує проблема з забезпеченням пального.

Голова районної ради П.В. Гайдай, враховуючи серйозність та актуальність проблеми, рекомендував сільським головам, з метою ліквідації та недопущення виникнення пожеж на торфовищах на осушених землях у заплаві річки Супій, розробити та прийняти на своїх сесіях відповідні програми. Адже в Яготинській районній цільовій програмі захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2022 роки, затвердженій  рішенням сесії Яготинської районної ради від 16 листопада 2018 року № 613-36-VII чітко зазначено «Джерелами фінансування Програми є кошти місцевих бюджетів всіх рівнів…», тому сільські ради не повинні стояти осторонь вирішення таких важливих проблем. Депутат В.П.Семеняка також зауважив на необхідності посилення відповідальності сільських голів щодо вирішення даних питань.

Депутат А.В.Чечуй порушив питання необхідності контролю за використанням коштів, виділених, відповідно до проведення тендеру, на капітальний ремонт НВК №3.  Виконувач обов’язків начальника відділу освіти, молоді та спорту адміністрації О.В. Климась поінформувала про виділені кошти у сумі 17млн.грн., тендер проводився Київською облдержадміністрацією. Роботи вже розпочалися, до Нового року потрібно замінити всі вікна у навчальному закладі на енергозберігаючі. Було прийнято рішення доручити Яготинській райдержадміністрації створити відповідну комісію по здійсненню контролю за проведенням ремонтних робіт у Яготинському НВК  №3,  до складу якої залучити депутатів районної ради, фахівців та представників громадськості. Депутати делегували до складу комісії В.А.Потельчака, В.О.Човпіня та А.В.Чечуя.

Депутати районної ради на засіданні сесії  працювали оперативно та злагоджено,  з усіх питань порядку денного прийняті рішення.« повернутися до списку новин