Яготинська районна рада

Депутатське звернення Кулінського Олександра Петровича, депутата Яготинської районної ради

Переглядів: 408

 

Відповідно до законів України «Про статус депутатів місцевих рад» та «Про місцеве самоврядування в Україні», на засіданні чергової 49-ї сесії Яготинської районної ради депутати підтримали звернення депутата районної ради Кулінського О.П. до в.о. начальника Головного управління  Держгеокадастру у Київській області БАБАКА  Д. з проханням, при визначенні ділянок, які включаються до переліку земельних ділянок, права на які планується виставляти на земельні торги, крім господарської доцільності, враховувати ще і екологічні та соціальні наслідки від передачі таких земель у власність чи користування. 

                                                                                                                                 В.о. начальника Головного управління

                                                                                                                                  Держгеокадастру у Київській області

                                                                                                                                  БАБАКУ  Д.

 

                                                                                 Депутатське звернення                                                            

                                                                     Шановний Дмитре Анатолійовичу!

         Цілком підтримуючи ініціативи влади щодо залучення  до господарського використання земельних ділянок , які на даний час не надані у власність або користування громадянам чи юридичним особам, з метою збільшення валового внутрішнього виробництва та наповнюваності місцевих бюджетів, просимо при визначенні ділянок, які включаються до переліку земельних ділянок, права на які планується виставляти на земельні торги, крім господарської доцільності, враховувати ще і екологічні та соціальні наслідки від передачі таких земель у власність чи користування. Так, при ознайомленні з переліком земельних ділянок, які планується виставити на земельні торги по Яготинському району, щодо деяких з них виникає сумнів щодо доцільності включення таких ділянок  в обробіток з ціллю отримання сільськогосподарської продукції.

         Занепокоєння викликає те, що в такий перелік попали земельні ділянки, де раніше ніколи не велась сільськогосподарська діяльність і де вести таку діяльність без спеціальних меліоративних робіт неможливо, адже вони  являють собою дуже заболочені частини пойми річки Супій і рівень ґрунтових вод на них  часом становить всього декілька сантиметрів.

         Зважаючи на те, що останнім часом водність малих річок України, а зокрема і річки Супій, викликає велике занепокоєння, вважаємо за недоцільне передавати такі ділянки під господарське використання з ціллю отримання товарної сільськогосподарської продукції. Таке використання буде вступати в конфлікт з ст. 80 Водного кодексу України, адже без проведення осушувальних робіт, там неможливо вести таку діяльність, а осушення  таких ділянок забороняється пунктом 6 цієї статті 80. А саме головне, що це може мати катастрофічні наслідки для екології, яка і так останнім часом потерпає від непродуманої політики щодо використання земель, які є важливою ланкою в забезпеченні гідрологічного режиму регіону. Можливим напрямком використання таких ділянок вважаємо є або їх заліснення, або використання для вирощування енергетичних рослин таких, як верба. Ще одним напрямком використання цих земель може бути видобування торфу з послідуючою рекультивацією під створення штучних водойм. Такими властивостями зокрема володіють ділянки з кадастровими номерами 3225582100:05:002:0025 та 3225582100:05:002:0023.

         Крім згаданих вище ділянок, які є сильно заболоченими,  ще одна ділянка також є сумнівною для передачі в оренду чи власність, це ділянка 3225582100:05:002:0022. По суті це галявина посеред залишків лісу, який колись в давнину проростав вздовж пойми ріки, на якій ще і сьогодні можна зустріти рослини, які вже почали зникати  з карти України. Зокрема,  по весні там ще квітне горицвіт, а посеред літа духмяний чебрець, деревій, а місцями ніби частина сонечка виглядають квіти звіробою та ін. Чи варто перетворювати  цю перлину нашого краю в пару гектарів посівів сої чи кукурудзи? До того ж для використання цієї невеличкої площі потрібно буде викорчовувати і столітні поодинокі дерева,  які також ростуть на цій галявині.  Це місце  тутешні жителі називають «Бродок» і воно є їх улюбленим місцем для святкування свят по весні та для збирання лікарських трав влітку. А Бродком це місце називають тому, що завжди  після рясного дощу воно  вкривається водою, яка стікає туди одночасно з трьох великих ярів. То ж чи варто перетворювати це місце в об’єкт водної ерозії, яка неодмінно там буде відбуватись у випадку розорювання. 

          Сподіваємось на розуміння і закликаємо Вас,  перш ніж приймати такі доленосні рішення, зважувати на думку місцевих жителів, не керуватись лише сумнівними економічними вигодами, а і прораховувати шкоду екології.

 

 

          З повагою                          

          Депутат районної ради                                                                                    О. КУЛІНСЬКИЙ« повернутися до списку новин