Яготинська районна рада

Відбулося вшанування пам’яті нашого славного земляка Петра Степановича Непорожнього

Переглядів: 469

З нагоди відзначення 110-річниці від дня народження Петра Степановича Непорожнього, 13 липня відбулося вшанування пам’яті нашого славного земляка, колишнього міністра енергетики і електрифікації СРСР. Участь у покладанні квітів до пам’ятника Непорожньому Петру Степановичу взяли виконувач обов’язків голови Яготинської районної ради В.А.Потельчак, голова райдержадміністрації О.М.Кудрявський, міський голова Н.М.Дзюба, представники громадськості міста.

Петро Непорожній  народився 13 липня 1910 року у м. Яготин. Його ім’я увійшло в історію як ім’я видатного енергетика та енергобудівника. Петро Непорожній був проректором та доктором технічних наук. За життя був нагороджений  багатьма орденами. Написав близько 30 фундаментальних праць у галузі енергетики та гідроенергетичного будівництва.

Однак найвагомішим внеском для історії України стала його кропітка робота під час будівництва Каховської ГЕС. Саме у 1953 році  він очолив службу головного інженера «Дніпробуду». І саме він грав ключову роль під час будівництва основної конструкції Каховської ГЕС.

         Завдяки наполегливості та кропіткої роботи висококваліфікованого фахівця оцінив уряд і невдовзі він очолив Держбуд СРСР. Також  Петро Непорожній був міністром енергетики та електрофікації СРСР з 1962 по 1985 роки та  згодом заступником голови Ради Міністрів України. 

За період діяльності Непорожнього забезпечувалася потреба в електроенергії всіх галузей народного господарства України, підвищилася надійність роботи електростанцій і енергосистем, збільшилося виробництво електроенергії, а витрати на її вироблення — питомі витрати палива знизилися в 1,5 рази. Це був час розквіту енергетичної науки. Кількість науково-дослідних і проектних інститутів переступила за сотню, багато з яких здобули міжнародне визнання.

За значний вклад у розвиток енергетичної галузі постановою Кабінету Міністрів України у 2000 році ім'я Петра Непорожнього присвоєно Каховській ГЕС.

Міжнародна спільнота визнала його найвидатнішим енергетиком світу всіх часів. За міжнародне співробітництво Нескорожений П.С. був нагороджений «Знаком Меркурія».

Петро Степанович ніколи не забував свою малу Батьківщину, Яготинщину. Він знайшов можливість провести до Яготина ЛЕП із Канева і спорудити потужну електропідстанцію в Яготині., допоміг в газифікації сіл, виготовленні пам’ятника Т.Г.Шевченку та ін.  Влітку 2020 року в місті Яготині відкрито пам’ятник Непорожньому Петру Степановичу, на заході були присутні енергетики з усього колишнього Союзу.    

Яготинці з вдячністю згадують Людину – легенду, у пам’яті поколінь Петро Степанович назавжди залишиться «повелителем світла», істинним творцем нашої історії.« повернутися до списку новин