Яготинська районна рада

Нарада в районній лікарні

Переглядів: 1928

 

Питання впровадження медичної реформи у вторинній ланці медицини та перспективи розвитку Комунального некомерційного підприємства «Яготинська центральна районна лікарня» Яготинської районної ради  у 2020 році, напередодні сесії районної ради, за ініціативою голови районної ради П. В. Гайдая, було розглянуте безпосередньо в районній центральній лікарні. До участі в розширеній нараді були запрошені виконувач обов’язків голови адміністрації Т.П.Сухенко, депутати районної ради, міський, сільські голови, представники трудового колективу лікарні та районної газети «Яготинські вісті».

Петро Володимирович, який провів дану нараду,  наголосив, що дане питання сьогодні є надважливим, головна мета - досягти спільного рішення щодо дій для збереження районної лікарні в Яготинському районі, враховуючи реформи медичної галузі та процеси оптимізації, які зараз проходять в Україні. Саме тому, необхідно, щоб весь актив району, громадськість, трудовий колектив лікарні спільно відстояли позицію, щоб на базі КНП «Яготинська ЦРЛ» Яготинської районної ради була створена опорна лікарня для надання допомоги населенню міста та району.

 Також зауважив, що протягом минулого року на діяльність районної лікарні були виділені значні кошти, які були затверджені сесіями райради, за це голосували депутати, тому, мабуть, варто ознайомитися з обсягом робіт, які були проведені за ці кошти.

Учасники наради взяли  активну участь в обговоренні.

Нескорожений В.С. – головний лікар Яготинської ЦРЛ інформував про великий обсяг ремонтних робіт, які були проведені в минулому році за кошти районного бюджету, а також повідомив, що, за підтримки  Баварського Червоного Хреста Німеччини, Доктора Йозефа Ціглера, який є давнім другом і меценатом лікарні, відкрито сучасне центральне стерилізаційне відділення, аналогів якого немає на Лівобережжі, потужностями цього відділення можуть скористуватися всі опорні лікарні області. Проведено ремонти у відділеннях, придбано нову сучасно медичну апаратуру. Стабільно працюють діагностичні служби: клінічна лабораторія, рентгенологічна (придбаний цифровий флюорограф), ультразвукова, ендоскопічна (в 2019р. придбано надсучасний відео ендоскоп РENTAX)  і функціональна діагностики. Також повідомив, що Госпітальною радою Лівобережного госпітального округу, за поданням Департаменту охорони здоров’я Київської облдержадміністрації, Яготинська центральна районна лікарня була визначена лікарнею інтенсивного лікування (ЛІЛ) першого рівня, і це питання було практично вирішеним. Але на сайті Кабінету Міністрів України  15.01.2020р. розміщено інформацію, що  в Київській області затверджено 13 опорних лікарень, а  Яготинської серед них немає. Тому сьогодні питання збереження лікарні є надважливим, адже  наша лікарня має всі необхідні умови, щоб бути опорною, і є однією з найкращих в області.

Дзюба Н.М. – міський голова повідомила, що на черговій сесії міської ради планується прийняття звернення до керівництва області та народного депутата С.Буніна з проханням підтримати Яготинську районну лікарню, як опорний медичний заклад.

Депутати районної ради Петренко А.І. та Човпінь В.О., Капустинський сільський голова М.В.Пуцик  висловили думку про необхідність активних дій по збереженню районної лікарні. Це, проведення масових акцій, і запрошення телебачення, і звернення до Верховної ради, закликали відстоювати лікарню в районі всією громадою, всім разом.

Своє занепокоєння станом справ висловили і шановані  лікарі, які багато років пропрацювали в районній лікарні – Шанайда В.І. та Дімоглов П.Г. Вони говорили про те, що всі працівники лікарні, як ті, що працюють сьогодні, так і минулих поколінь, вклали в нашу лікарню свою душу, знання, професіоналізм,  робили все для того, щоб лікарня мала не тільки серйозну матеріальну базу, а й досвідчених, професійних лікарів, була однією з найкращих в області. А ім’ям колишнього головного лікаря району П.П. Бабія, завдяки якому і побудовані нові корпуси лікарні, названа вулиця в Яготині, що говорить про надзвичайну повагу до шанованої людини. До лікарів нашої лікарні сьогодні звертаються жителі і сусідніх районів. І не можна допустити, щоб жителі району не мали можливості звернутися в пологове відділення, чи відділення реанімації, чи інші не менш важливі профільні відділення, яких може не бути в нашій лікарні в процесі реорганізації.

О.І. Нікітченко, депутат районної, ради висловив думку про те, що часта зміна керівництва району та тривала вакантна посада голови райдержадміністрації теж дається взнаки. Питання збереження лікарні – це питання життя району, тому треба всім разом зосередитися на вирішенні даного питання.

Емоційно і аргументовано виступила головна медична сестра районної лікарні І.О.Сонько., член Госпітальної ради Лівобережного округу. Вона інформувала про те, що адміністрацією лікарні, всіма службами була проведена величезна робота по підготовці всіх необхідних матеріалів для того, щоб довести, що Яготинська районна лікарня має всі необхідні підстави, щоб бути лікарнею багатопрофільного інтенсивного лікування першого рівня. Були проведені численні Госпітальні ради, підтверджено, що саме Яготинська районна лікарня відповідає всім необхідним вимогам.  І, зовсім з незрозумілих причин, наша лікарня відсутня в списку опорних лікарень на Лівобережжі, а всього в області визначено 13 опорних лікарень, з них на Лівому березі тільки 3, і в переліку є Переяслав – Хмельницька лікарня, а Яготинської немає.

Сухенко Т.П. теж підтримала присутніх в позиції збереження районної лікарні. Інформувала про великий обсяг робіт, який  був зроблений за останній рік в лікарні, в тому числі,  за виділені кошти з районного бюджету. Наша центральна районна лікарня на сьогодні є чи не найкращим медичним закладом на Лівобережжі Київщини. Це лікарняний комплекс, розміщений у 8 будівлях, які вже третій сезон опалюються твердопаливними котлами, що дає можливість зекономлені державні кошти використати на найбільш нагальні потреби. І треба зробити все можливе для того, щоб зберегти районну лікарню.

Гайдай П.В. підсумував проведене обговорення. Місто Яготин займає вигідне географічне розташування, має зручне транспортне сполучення і медичний коледж, а центральна районна лікарня, яка фактично є міжрайонним закладом охорони здоров'я, - гарну матеріально-технічну базу та висококваліфікований кадровий склад, тож є всі умови для надання їй статусу опорної лікарні. І запевнив, що влада району зробить все можливе для збереження районної лікарні.

На закінчення, Петро Володимирович запропонував всім присутнім на власні очі пересвідчитися про обсяг робіт, який  був зроблений за останній рік в лікарні.

Головний лікар Нескорожений В.С. ознайомив присутніх з більшістю проведених ремонтних робіт – це і практично нове побудоване стерилізаційне відділення, яке оснащене німецькою технікою, і оновлений денний стаціонар, і кабінети, де розміщене нове сучасне медичне обладнання, і кабінет МСЕКу, і проведені ремонти в лікувальному корпусі. Всі присутні пересвідчилися у величезному обсязі проведених робіт.

Дана розширена нарада дала можливість детально, ґрунтовно вивчити питання , яке було розглянуте депутатами районної ради на засіданні чергової 49-  ї сесії районної ради.

 « повернутися до списку новин