Яготинська районна рада
Яготинський район, Київська область

Державні свята проведені на належному рівні

Переглядів: 506

 

Державні свята проведені на належному рівні

Знаменні державні свята відзначають українці в серпневі дні. В день святкування Дня прапора почесне право підняти державний прапор України було надано учаснику Революції Гідності Олександру Кубару та учаснику АТО на Сході України Юрію П’яті. Надзвичайно змістовним і цікавим був виступ отамана Українського дитячо-юнацького товариства «Січ» Валерія Шевченка. Учасник антитерористичної операції на Сході України Дмитро Загурський висловив впевненість, що герої, які на крайньому сході нашої держави захищають її незалежність під прапором України, обов’язково здобудуть перемогу!

День Незалежності України, який ми відзначали наступного дня, почався із святкування в місті Переяслав-Хмельницькому, де було організовано обласне свято. Обласні заходи з нагоди відзначення 28-ї річниці Незалежності України відбулися на теритоії Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав». З нагоди відзначення двох найзначущіших для нашої країни державних свят громаду області привітав голова Київської ОДА Михайло Бно-Айріян, обласне духовенство та представники Уряду. Як символ єдності українського народу, незалежно від національності та віросповідання, разом із молоддю Київщини почесні гості та представники різних релігійних конфесій розгорнули 28-метровий Державний Прапор України та «Рушник єдності».

Протягом дня учасники та гості свята мали можливість взяти участь в різноманітних майстер-класах та розвагах, відвідати виставку військової техніки та цікаві зони дозвілля. Під час святкування також відбувся Молодіжний велопробіг туристичними маршрутами Переяславщини, концерт дитячих фольклорних колективів, театралізоване дійство «Етновир», вокально-хореографічна композиція «Всі ми діти твої, Україно!», парад національно-культурних спільнот та дитячих колективів області, виступи творчих колективів національно-культурних товариств в рамках проведення V Обласного фестивалю національних спільнот «Київщина-сузір’я злагоди» за підтримки Ради національних спільнот України.

У рамках обласних урочистей відбувся круглий стіл «Перспективи розвитку туризму Київщини». Модератором заходу виступив особисто Михайло Бно-Айріян.

«Нам потрібно популяризувати Київщину як регіон привабливий для всіх, а, в першу чергу, для мешканців області. І саме тому місце для обласного заходу було обране не випадково. Цей етнографічний музей містить в собі генетичний код нашої нації. Тут знаходяться Шевченківські місця, тут були написані одні з кращих творів Тараса Григоровича, творчість якого є визначальною для Українського народу. Сьогодні з Переяславщини ми починаємо велику роботу в напрямку розвитку туризму нашого регіону. Робота лише почалася. Сподіваюся, завдяки спільним зусиллям влади, бізнесу та громадськості Київщина стане перлиною українського туризму», – підкреслив Михайло Каренович.

Численна делегація району, серед якої виконавчий апарат Яготинської районної ради був у повному складі, взяла участь у даному заході.

Продовжилося святкування вже на районному рівні на літній сцені біля Яготинського районного будинку культури. В програмі – надзвичайно гарна виставка робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва, яка була представлена  кожною окремою громадою села та міста Яготинського району, цікава пізнавальна виставка, організована архівним сектором Яготинської райдержадміністрації.  Надзвичайно колоритною була також карта України «Щедра Україна», підготовлена Яготинським будинком дитячої творчості,  де  кожна з областей країни були викладені різними овочами та фруктами.

Зі словами вітань до присутніх звернулись в.о. голови райдержадміністрації Т.П.Сухенко, в.о.голови районної ради В.А. Потельчак та міський голова Н.М.Дзюба, які побажали всім міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, успіхів у всіх справах і починаннях заради процвітання незалежної України, добробуту її народу.

Після офіційних промов відбулася церемонія нагородження. 

За багаторічну сумлінну працю на благо Яготинського району, ініціативність і наполегливість в досягненні поставленої мети,  вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування та з нагоди святкування              28-річниці Дня Незалежності України обласними відзнаками нагороджені:

Почесною Грамотою Київської обласної ради:

Мороз Надія Василівна – лікар-терапевт Товариства з додатковою відповідальністю «Яготинський маслозавод».

  Подякою Київської обласної ради:

Гопкало Володимир Васильович – депутат Яготинської районної ради           VII скликання

Губерський Ярослав Миколайович – депутат Яготинської районної ради  VII скликання

         Відповідно до  рішення сесії Яготинської районної ради від 09 липня 2019 року № 734-43-VІІ, за вагомий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток Яготинського району, багаторічну плідну працю, активну участь у патріотичному вихованні молоді та ветеранському русі та з нагоди святкування Дня Незалежності України, присвоєно звання «Почесний громадянин Яготинського району» Барилу Артему Матвійовичу – Президенту Народного хору ветеранів війни, праці та військової служби«Солдатська пам’ять», який отримав нагороду на святі.

Відповідним рішенням сесії Яготинської районної ради за багаторічну плідну співпрацю, благодійну допомогу закладам охорони здоров’я Яготинщини та розвиток медицини в Україні, присвоєно звання «Почесний громадянин Яготинського району» Доктору Йозефу Цiглеру, нагорода буде вручена особисто під час його наступного візиту до Яготина.

Спільною грамотою Яготинської районної державної адміністрації та Яготинської районної ради за сумлінну працю, високий професіоналізм, зразкове виконання своїх посадових обов’язків та з нагоди Дня Незалежності України відзначено:

Василенко В.А. - водія автотранспортних засобів автотранспортної дільниці Товариства з додатковою відповідальністю «Яготинський маслозавод»;

Власенко С.А. - голову виконавчого комітету Годунівської сільської ради;

Галагана С.М. - директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Жоравська нива»;

Іванову М.І.  - лікаря-стоматолога Комунального некомерційного підприємства «Яготинська центральна районна лікарня» Яготинської районної ради;

Леус С.І. - директора будинку культури с. Лозовий Яр;

Москаленку Л.І. - медичного статиста Комунального некомерційного підприємства «Яготинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Яготинської районної ради;

Онищенка А.М. - депутата VII скликання Яготинської районної ради, члена комісії з гуманітарних питань, охорони здоров’я та соціального захисту населення;

Переста О.Л. - кочегара-машиніста котельні Яготинського Дошкільного навчального закладу № 4 «Пролісок»

Попазову В.А. - диспетчера поштового зв'язку Диспетчерської групи Центрального поштового зв’язку № 8 АТ «Укрпошта»;

Топчій О.І. - інструктора з передплати групи періодичних видань та поштових послуг Центрального поштового зв’язку № 8 АТ «Укрпошта»;

Цаплія О.М. - голову виконавчого комітету Жоравської сільської ради;

Шевченка М.І. – заступника директора-начальника відділу надання соціальних послуг Яготинської районної філії Київського обласного центру зайнятості.

По завершенню офіційної частини був проведений духовенством району молебень за Україну.

Цього року в районі започатковано проведення, ще двох щорічних патріотичних конкурсів «Вишиванка твій генетичний код» та «Коса – дівоча краса». Споконвіку довга коса вважалась символом дівочої краси. Доглянута, пишна і довга коса була окрасою та гордістю українки. За участь у конкурсі         І місце здобула Олександра Дендорф зі своєю мамою Світланою.                      ІІ місце виборола Марія Орел з мамою Ольгою, а Алла Васик посіла ІІІ місце.

Конкурс «Вишиванка – твій генетичний код» був оголошений відділом культури, туризму, національностей та релігії адміністрації в день Вишиванки. Так, всі бажаючі могли надіслати своє фото, або ж фото колективу  школи, підприємства, установи, організації до редакції газети «Яготинські вісті» та взяти участь у вказаному конкурсі. Загалом положенням про конкурс було визначено чотири номінації в яких перемогли:

«Колективне фото підприємства»

І місце - колектив Товариство з додатковою відповідальністю  «Яготинський маслозавод».

ІІ місце - колектив комунального підприємства Яготинської міської ради «Міськсвітло».

ІІІ місце – колектив комунального некомерційного підприємства «Яготинська центральна районна лікарня» Яготинської районної ради.

«Колективне чи персональне фото вихованців навчальних закладів»

І місце - Богданівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.»;

ІІ місце - Супоївський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.»;

ІІІ місце - Лемешівська ЗОШ І-ІІІ ст.

У номінації «Діти молодшого віку»:

 І місце завоювала Олена Черненко;

 ІІ місце посіла Вікторія Кабанець;

 ІІІ місце Анастасія Шаповал.

У номінації «Жителі міста»:

І місце - Софія Стріха;

ІІ місце - Кіра Левченко;

ІІІ місце - Поліна Рекленко.

Для дітлахів була організована ігрова зона з різноманітними розвагами. А бажаючі мали можливість поласувати різноманітними смаколиками.

Учасники традиційного, вже  V фестивалю «Українська пісня єднає нас» - художні колективи та окремі виконавці, які представляють  всі місцеві ради Яготинського району, порадували всіх гостей свята своїми талантами!

 

 

 

 

 

 

 

« повернутися до списку новин