Яготинська районна рада

Відбулося засідання чергової 54 сесії районної ради

Переглядів: 1031

22 вересня 2020 року відбулося засідання чергової 54-ї сесії Яготинської районної ради VІI скликання, яку провів голова районної ради Гайдай П.В.

 Перед початком пленарного засідання, голова Яготинської районної ради П.В.Гайдай та голова Яготинської районної державної адміністрації О.М. Кудрявський вручили Почесну грамоту Київської обласної ради та цінний подарунок за внесок у соціально -  економічний розвиток області, багаторічну сумлінну працю та з нагоди Дня Незалежності України Сахну І.І. - головному лікарю Комунального некомерційного підприємства «Яготинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Яготинської районної ради.

 В  роботі пленарного засідання взяли участь голови голова райдержадміністрації Кудрявський О.М., керівник Бориспільської місцевої прокуратури Головка Л.С., начальник  Яготинського  відділу Бориспільської місцевої прокуратури О.О.Хандошко, сільські голови, керівники структурних підрозділів адміністрації, установ та організацій, працівники виконавчого апарату районної ради, представники громадськості та засобів масової інформації.

Із 34 народних обранців на пленарне засідання прибули та зареєструвалися 24 особи.

Питання порядку денного були попередньо детально розглянуті та обговорені на профільних комісіях Яготинської районної ради, прийняті відповідні висновки та рекомендації.

Першими депутати розглянути питання діяльності місцевої прокуратури та правоохоронних органів в районі.

Керівник Бориспільської місцевої прокуратури Головка Л.В. проінформував депутатів про стан дотримання законності, заходи її зміцнення та результати діяльності Яготинського відділу Бориспільської місцевої прокуратури та відповів на численні питання присутніх на сесії. Депутатів хвилювали питання: торгівля соляркою на трасі Київ – Харків у межах району; випалювання сухої трави, луків; стан розгляду питань, які перебувають у кримінальному провадженні; виконання вже винесених судових рішень та ін.. Любомир Васильович аргументовано, по - діловому дав відповідь на кожне питання, зокрема, висловив пропозицію на місцевих рівнях органами місцевого самоврядування створювати комісії, за результатами фіксування порушень направляти протоколи до адмінкомісій. Також закликав всіх присутніх та громадськість Яготинщини до тісної співпраці з органами прокуратури та  надав контактний телефон. Також прокурор відповів і на питання, які стосувалися роботи місцевої поліції (враховуючи, що представники поліції були відсутні з поважних причин), адже, як він зазначив, поліція і прокуратура працюють у тісній співпраці. Всі порушені питання, які потребують додаткового розгляду, були зафіксовані прокурором Яготинського відділу Хандошко О.О., відповідь буде надана депутатам у визначений чинним законодавством термін.

          Депутати розглянули та прийняли рішення з усіх інших питань порядку денного, а саме : 

- «Про хід виконання районної цільової  комплексної  Програми профілактики та протидії злочинності у Яготинському районі на 2018-2020 роки «Безпечна Яготинщина» та «Про хід виконання Яготинської районної цільової Програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2022 роки» (доповідав Головченко О.В. – завідувач сектору з питань цивільного захисту, оборонної роботи та інфраструктури адміністрації).

- «Про хід виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Яготинського району на 2020 рік за І півріччя» (доповідав Мостовий С.В. - головний спеціаліст відділу будівництва, містобудування, архітектури, енергетики, житлово-комунального господарства, економічного та агропромислового розвитку Яготинської райдержадміністрації).

- «Про хід виконання Яготинської районної комплексної Програми «Турбота» на 2016-2020 роки» та «Про хід виконання районної Програми «Забезпечення надання пільг з безоплатного проїзду автомобільним та залізничним транспортом, послуг  зв’язку окремій категорії громадян та пільговий проїзд один раз на рік всіма видами транспорту особам, постраждалим в наслідок Чорнобильської катастрофи на 2019 - 2021 роки» (доповідала  Величко Г.В. – начальник управління  соціального захисту населення Яготинської райдержадміністрації).

- «Про затвердження Програми фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Яготинська центральна районна лікарня» Яготинської районної ради на 2021 рік» (доповідав Нескорожений В.С.  - головний лікар Комунального некомерційного підприємства «Яготинська центральна районна лікарня» Яготинської районної  ради).

  - «Про хід виконання Програми «Місцевих стимулів» для медичних працівників, які надають первинну медико-санітарну допомогу населенню Яготинського району на 2016-2020 роки, «Про затвердження Програми фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Яготинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Яготинської районної ради на 2021 рік»,  «Про внесення змін до рішення сесії Яготинської районної ради від 22 листопада 2019 року  № 774-47-VII  «Про затвердження Програми фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства  «Яготинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Яготинської районної ради на 2020 рік» , «Про надання дозволу Яготинській районній державній адміністрації на передачу в оперативне управління нерухомого майна  спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району – нежитлового приміщення, загальною площею 12,4 м2, кабінету №208, розташованого в приміщенні поліклінічного відділення  Комунального некомерційного підприємства «Яготинська центральна районна лікарня» Яготинської районної ради, за адресою: вул. Незалежності, 71, м. Яготин, Київська область, 07700» , «Про надання дозволу Яготинській районній державній адміністрації на передачу  в оперативне управління нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району частини нежитлового приміщення, загальною площею 139,35 м2, амбулаторії загальної практики сімейної медицини, розташованого в селі Черняхівка Яготинського району» (доповідав Сахно І.І.  - головний лікар Комунального некомерційного підприємства     «Яготинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Яготинської районної     ради).

Рішення з питання «Про встановлення тарифів на послуги з теплопостачання КПТМ «Яготинтепломережа» для 1-ї групи споживачів (населення), доповідав Форостяний О.С. – директор КПТМ «Яготинтепломережа», яким передбачалося збільшення тарифів для населення, депутати не підтримали.

В той же час зниження тарифів, яке передбачалося при розгляді питання «Про встановлення тарифів на послуги з теплопостачання КПТМ «Яготинтепломережа» для 2-ї групи споживачів (бюджетні установи) та 3-ї групи споживачів (інші споживачі)», депутати підтримали.

Депутати також прийняли рішення про присвоєння Богданівському НВК «Загальноосвітня школа I-III ступенів – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)» Яготинської районної ради імені Катерини Білокур. Як зазначила  Климась О.В. – в.о. начальника відділу освіти, молоді та спорту Яготинської райдержадміністрації, це перша школа в районі, якій буде присвоєно ім’я. Директор Богданівської школи Шевчук Л.А. зазначила, що це була ініціатива колективу школи, яка була одностайно підтримана і батьками і депутатами сільської ради, і це велика честь для школи, яку вони будуть старатися виправдати. Богданівський сільський голова Борисенко Ю.Г. подякував депутатам районної ради за підтримку і сказав, що це надзвичайно важлива подія для всіх жителів громади, адже славетна землячка Катерина Білокур прославила Богданівку на весь світ, і саме в цьому році буде відзначатися 120-та річниця від дня її народження.

Також рішенням сесії призначено на посаду директора Яготинського районного центру професійного розвитку педагогічних працівників Яготинської районної ради Миненок Оксану Вікторівну, яка успішно пройшла конкурс.

Активну участь в обговоренні всіх зазначених питань взяли: голова райдержадміністрації Кудрявський О.М.; голови постійних профільних депутатських комісій райради: Нікітченко О.І., Дерунець О.Ф, Левченко П.М. та депутати райради Кулінський О.П., Шулла І.І., Шулла Р.І., Гопкало В.В., Човпінь В.О., Онищенко А.М, Чечуй А.В., Петренко А.І.

Депутат Кулінський О.П. надзвичайно серйозно порушив питання висушення річок, розорювання прилеглих до водойм земель,  випалювання луків, необхідність проведення робіт по створенню резервуарів для води для того, щоб мати можливість гасити пожежі (наприклад, загоряння торф’яників в районі Капустинської сільської ради не зупинилося ще з минулого року). Це є величезною проблемою сьогодні і стане ще більшою проблемою для прийдешніх поколінь, якщо не вирішувати дані питання всіма структурами.

Це було останнє планове засідання сесії Яготинської районної ради VII cкликання, тому голова районної ради П.В.Гайдай запропонував депутатам перед початком сесії зробити фото на згадку, і кожен мав можливість отримати це фото по закінченні пленарного засідання. « повернутися до списку новин