Яготинська районна рада

Чорнобиль – наша пам’ять, наша біль

Переглядів: 332

           26 квітня 1986 року Чорнобильська АЕС стала символом найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. У цей день у 1986 році на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух, який спричинив соціально-екологічну катастрофу глобальних масштабів. Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики (до вибуху на АЕС «Фукусіма-1») як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Мільйони гектарів забруднених радіацією земель, лісів та водойм, втрата здоров’я сотень тисяч людей, чисельні людські жертви та зруйновані долі – все це, здається, мало б бути переконливим доказом того, що мова про безпеку атомної енергетики – не більше як міф, який може надто дорого коштувати всьому людству.

            Ось вже 34 роки біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й… Хоча стільки років минуло відтоді, а пам’ять наша зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці. Але Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного жителя нашої країни, назавжди залишаючи у пам’яті народній подвиг ліквідаторів.

          Сьогодні напередодні  відзначення  Міжнародного  дня  пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф та Міжнародного  дня  пам’яті Чорнобиля, голова Яготинської районної ради Петро Володимирович Гайдай, голова Яготинської районної державної адміністрації Олександр Миколайович Кудрявський, міський голова Наталія Миколаївна Дзюба та голова громадської організації «Ветеранів і інвалідів Чорнобиля у Яготинському районі» Микола Миколайович Юрченко вшанували живих ліквідаторів цієї жахливої техногенної катастрофи, схилили голови перед пам’яттю загиблих учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та поклали квіти до стели «Чорнобильцям Яготинщини» на Алеї Слави.

Ми ніколи не повинні забути героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.  Їхній подвиг назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

          Радіаційні промені смерті не змогли знищити дух героїзму, солідарності й самовідданості тих чоловіків і жінок, які боролися у Чорнобилі з ядерною стихією.

         Ми схиляємо голови перед пам’яттю  загиблих у цій боротьбі.  Ми закликаємо зберігати пам’ять Чорнобиля і шанувати мужність тих співвітчизників, хто живе сьогодні з нами.  Ми увійшли до нового століття, але не залишили Чорнобиль у минулому віці. Ми маємо пам’ятати  про Чорнобиль та робити  все, щоб більше в жодній частині світу не повторилася ядерна катастрофа.

         Бажаємо всім учасникам Чорнобильської трагедії міцного здоров’я та щасливого довголіття! Ми пишаємося вами і дякуємо вам за мужність і героїзм!

         Сьогодні людство переживає чергову трагедію, яка забирає мільйони людських життів – світову пандемію, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. Як і ті герої, які боролися з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, є і герої сьогодні – це, в першу чергу, працівники медичної галузі, які щодня  на передовій в боротьбі з небезпекою. Але ми всі разом обов’язково переможемо!

        Бажаємо всім міцного здоров’я, мирного неба над головою, злагоди та родинного затишку в кожній оселі. Хай береже вас Бог! Слава Україні!

 « повернутися до списку новин