Яготинська районна рада

Підготовка до сесії Яготинської районної ради триває

Переглядів: 300

 

                                                                                                                                                         

На засіданні постійної депутатської комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та екології, яке відбулося 17 вересня 2019 року депутатами розглянуто питання:

1. Про Звернення депутатiв Яготинської районної ради до Президента України щодо  недопущення вiдкриття ринку земель сiльськогосподарського призначення.

2. Про розгляд матерiалiв позачергового засiдання комiсiї Яготинської райдержадмiнiстрацiї з ТЕБ та НС щодо дiяльностi         ПрАТ «Яготинський рибгосп».

З метою належного розгляду матеріалів, які направлені до Яготинської районної ради на виконання протоколу №12 від 28.08.2019 позачергового засідання комісії Яготинської райдержадміністрації з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо діяльності ПрАТ «Яготинський рибгосп» (щодо зимовки риби та інших суб’єктів аквакультури по каскаду ставків, які розташовані по руслу річки Супій), на засідання були запрошені виконуючий обов’язки голови адміністрації В.Гончар, начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Яготинської райдержадміністрації Г.Колозіна, начальник відділу агропромислового розвитку управління економічного і агропромислового розвитку, торгівлі та інвестицій Є.Задубинна, завідувач сектору з питань запобігання та виявлення корупції Яготинської райдержадміністрації Д. Загурський, журналіст районної газети «Яготинські вісті» А. Міцкелевич.                                              

Виявили бажання взяти активну участь у обговоренні даного питання і місцеві рибалки, які прибули на засідання комісії (понад 20 осіб). Всі присутні на засіданні профільної депутатської комісії висловили одностайну думку про недопущення спуску води по р. Супій та недопущення продовження терміну договору – оренди з нинішнім керівником ПрАТ «Яготинський рибгосп»           В. Новіковим (на даний час термін дії договору закінчений).

Також були обговорені питання і про випадки порушення законодавства про риболовлю, -  на думку присутніх рибалок, діяльність громадської організації «Дієва нація», яка працює на Великому Супої  відбувається з порушеннями, адже  вилов риби здійснюється сітками та іншими забороненими приладдями. Крім того, говорили і про необхідність створення громадської організації, яка б об’єднала всіх рибалок Яготина, адже за загальною статистикою, практично кожен четвертий житель – рибак; і про можливість відкриття в місцевих магазинах відділів «Жива риба»; і про створення міського комунального підприємства «Яготинський рибгосп», та багато інших питань, які сьогодні турбують місцевих рибалок.

Надзвичайне хвилювання викликає також питання про недостатнє заповнення води по всьому руслу річки Супій, що, насамперед, викликано безгосподарським відношенням до оброблення навколишніх земель, що може призвести до екологічної катастрофи, - таку думку висловив А.Дяченко, голова постійної депутатської комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та екології. Тому, комісією вирішено звернутися за роз’ясненнями щодо належної експлуатації земель, які знаходяться по руслу річки Супій в Яготинському районі  до голови Української екологічної асоціації «Зелений світ» (відповідний лист направлено на адресу голови Української екологічної асоціація "Зелений світ" Ю. Самойленка).

За результатом розгляду даного питання, депутатською комісією з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та екології прийняті відповідні висновки та рекомендації.

Рекомендувати сесії Яготинської районної ради розглянути питання "Про розгляд матерiалiв позачергового засiдання комiсiї Яготинської райдержадмiнiстрацiї з ТЕБ та НС щодо дiяльностi ПрАТ «Яготинський рибгосп» та прийняти відповідне рішення:

1. Рекомендувати Яготинській райдержадміністрації звернутися до агентства водних ресурсів в Київській області про заборону спуску води по руслу річки Супій з метою недопущення екологічної катастрофи.

2. Звернутися до  Київської облдержадміністрації з пропозицією не продовжувати термін дії договору  оренди з  ПрАТ «Яготинський рибгосп».

3. Рекомендувати Яготинській міській раді розглянути питання про можливість створення комунального підприємства «Яготинський рибгосп» Яготинської міської ради.

Під час розгляду питання про Звернення депутатiв Яготинської районної ради до Президента України щодо недопущення вiдкриття ринку земель сiльськогосподарського призначення, комісією вирішено підтримати дане Звернення та рекомендувати депутатам підтримати його на засіданні чергової 45 сесії Яготинської районної ради VII скликання, яке відбудеться 24 вересня 2019 року.

 

 « повернутися до списку новин