Яготинська районна рада
Яготинський район, Київська область

Вітання голови районної ради з 60-річним ювілеєм Комунального закладу Київської обласної ради «Яготинський історичний музей»

Переглядів: 202

6 листопада Комунальний заклад Київської обласної ради «Яготинський історичний музей» святкує прекрасний 60-річний ювілей!

Історичним рішенням виконавчого комітету Яготинської районної ради депутатів трудящих від 8 серпня 1960 року створено районний історико – краєзнавчий музей шляхом перетворення краєзнавчого музею Яготинської середньої школи №3, а вже 6 листопада 1960 року заклад почав працювати в цьому статусі. Доречі, до складу оргкомітету, що був створений для організації районного музею, увійшла Білокур К.В. – народна художниця УРСР, а сьогодні музейний комплекс району включає і музей прославленої землячки. Також до складу вищеназваного комітету увійшов і Непорожній О.В., як учитель літератури СШ №3, який в подальшому очолив музей і організував величезну роботу, завдяки якій його по праву називають засновником і основоположником музейної справи на Яготинщині. З 1996 року керувала  Яготинським історичним музеєм Демченко Л.В. Із грудня 2014 року заклад очолює Шулла І.І. Сьогодні Комунальний заклад Київської обласної ради «Яготинський історичний музей» - це великий музейний комплекс, що складається з об’єднаних в єдине ціле темою історії рідного краю окремих  9 відділів музею, широко відомий на Київщині та за її межами.

Історичний музей відкритий у 1960 р., розташований у центрі міста в будинку ХІХ ст., експозиція якого базується на краєзнавчих матеріалах Яготинщини (вул. Незалежності,114, м. Яготин)

Картинна галерея розташована в мальовничому парку на березі озера Супій в історичному будинку, колишньому палаці Розумовських­Рєпніних, який є пам’яткою провінційного зодчества кінця ХVІІІ – початку ХІХ ст. (вул. Незалежності, 65б, м. Яготин)

Експозиція Музею «Флігель Тараса Шевченка»  ознайомлює з перебуванням Великого Кобзаря в Яготинському краї в 1843-1845рр. У ХІХ ст. цей будинок входив до архітектурного ансамблю М.Г. Рєпніна  і використовувався як гостьовий ( вул. Незалежності, 69б, м. Яготин)

Музей етнографії – це справжній куточок народознавства, осередок співпраці наукових працівників з учнями та вчителями місцевих шкіл, студентами у вивченні краєзнавчого матеріалу: життя та побуту українського селянства, зокрема  Яготинщини (вул. Незалежності,105а, м. Яготин)

Археологічний музей «Добранічівська стоянка» створений на місці розкопок, які проводила палеолітична експедиція Інституту археології Академії наук УРСР під керівництвом доктора історичних наук І.Г. Шовкопляса (вул. Музейна,1, с. Добраичівка)

Меморіальний музей­садиба К. Білокур знаходиться у с. Богданівка, (вул. Катерини Білокур,72)

Богданівський меморіал включає в себе хату-музей та садибу, де ростуть дерева-сучасники художниці, де встановлено прекрасну  скульптуру Народного художника України Катерини Василівни на повний зріст.

Краєзнавчий музей імені двічі Героя Радянського Союзу А.Г. Кравченка  в с. Сулимівка, (вул. А.Г. Кравченка, 106а) розповідає про легендарного командарма та відомих людей села.

Краєзнавчий музей с. Капустинці (вул. Миру, 1а) знайомить з історичним минулим та сучасним суспільно-політичним життям.

Краєзнавчий музей імені славетного земляка Міністра енергетики та електрифікації колишнього Радянського Союзу П.С. Непорожнього в                                                 с. Кулябівка (вул. Миру, 183а) представляє матеріали про відомого енергетика, видатних земляків та їх досягнення.  

Основними напрямами діяльності музейних відділів є науково­дослідна, науково­фондова, науково­просвітницька робота, висвітлення нових подій з історії рідного краю та Київщини, подій сучасності в оновлених музейних експозиціях. Науковий колектив музею працює над розробками тем, які сприяють дослідженню та вивченню культурно­історичної спадщини рідного краю.

В кожному з названих закладів працюють відповідальні, досвідчені, небайдужі працівники, завдяки професійності яких щороку кількість відвідувачів тільки збільшується.

Щиро і сердечно вітаємо весь працьовитий колектив -  всіх колишніх , і нині працюючих працівників Комунального закладу Київської обласної ради «Яготинський історичний музей» з ювілейним днем народження музею! Жителі Яготинщини, всієї Київської області, України і навіть за її межами високо цінують ваш музейний вклад та особливий внесок у збереження та відродження української духовності. Ви є охоронцями і дослідниками рідкісних і унікальних експонатів духовного і матеріального надбання українського народу. Дякуємо за збереження  і вивчення історії рідного краю, за відданість і вірність своїй улюбленій справі!

Бажаємо вам професійної звитяги, видатних наукових відкриттів, вдячних відвідувачів,  успіхів, миру, злагоди, добробуту та міцного здоров’я на довгі і щасливі літа!

 

З повагою

Голова Яготинської районної ради          ПЕТРО Гайдай

« повернутися до списку новин