Яготинська районна рада

Звіт голови Яготинської районної ради за 2019 рік

Переглядів: 915

Стаття 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає щорічний звіт голови районної ради перед радою та громадою. В зв’язку з цим,  вношу на Ваш розгляд звіт про діяльність Яготинської районної ради за період з січня по грудень 2019  року.

Свою діяльність у звітному  періоді вищий представницький орган району здійснював відповідно до Конституції України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», Регламенту роботи районної ради, та інших нормативно-правових актів, з урахуванням висновків та рекомендацій постійних депутатських комісій, пропозицій депутатів районної ради та громадськості.

Станом на звітну дату до складу  Яготинської  районної  ради VII  скликання входить 34 депутати від восьми політичних партій.

           Протягом звітного періоду робота районної ради була спрямована на підтримання соціального, економічного та культурного розвитку району,  створення рівних умов роботи для кожного депутата, підтримання ініціатив громадськості і захисту прав і свобод наших громадян. Матеріально-технічне, інформаційно-аналітичне, організаційне та правове забезпечення діяльності депутатського корпусу, постійних комісій  здійснював виконавчий апарат районної ради.

Відповідно до ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада проводила свою роботу сесійно через  налагоджену та ефективно функціонуючу систему «Рада Голос».

В організаційному забезпеченні роботи сесій районної ради депутати районної ради мають можливість завчасно отримати необхідні матеріали в повному обсязі. Що забезпечує прозорість та своєчасність дій ради. Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», проекти рішень попередньо вивчалися та обговорювалися на засіданнях постійних комісій. Також на сайті розміщуються  протоколи засідань постійних комісій та сесій районної ради, результати поіменного голосування  оприлюднюються в день голосування,   відповідно до діючого законодавства. На пленарні засідання запрошуються керівники районних служб, керівництво та начальники відділів, управлінь районної державної адміністрації, міський та сільські голови, представники засобів масової інформації. Сесії районної ради завжди проводяться відкрито і гласно, надається можливість  активним представникам громадськості, жителям міста та району висловити свої звернення і побажання. Це надає роботі сесій більш активного та цілеспрямованого змісту, дозволяє прийняти виважені, конкретні рішення, сприяє відкритості та конструктивності дій районної ради.

Відповідно до плану роботи Яготинської районної ради на 2019 рік, затвердженого рішенням сесії  районної ради було заплановано проведення 5-ти  чергових сесій районної ради,  а  кількість питань до розгляду  планувалось 53.

За звітний період проведено 11 сесій районної ради, а саме: 5 чергових,  та 6 позачергових, на яких розглянуто 138 питань та прийнято 116  рішень (тобто, по деяких питаннях рішення не прийняті). Із них: 44 питання, що стосувались комунальної власності, 21 бюджетне питання, з них –  9  про внесення змін до районного бюджету.

Головний акцент було зроблено не на кількості ухвалених рішень, а на їх якості, та відповідності до діючого законодавства, а також контролю за їх виконанням.

Прийняттю районною радою виважених рішень значною мірою сприяла кропітка робота постійних депутатських комісій, які проводили велику попередню роботу для  проведення сесій,  готували і вивчали всі питання відповідно до нормативно-правових документів,  вносили їх  на розгляд сесій. Все, що зроблено, робилось колегіально. Слід визнати, що  порушень вимог Регламенту у частині роботи постійних депутатських  комісій районної ради, не було. Питання, які виносились на пленарні засідання сесій районної ради, попередньо розглядались і мали відповідний висновок комісії. Водночас прошу деяких депутатів  більш відповідально в подальшому ставитися до своїх депутатських обов’язків. Адже саме на засіданнях постійних комісій детально вивчаються, обговорюються запропоновані питання,  тут депутати  можуть внести суттєві пропозиції та правки до проектів рішень районної ради, які будуть направлені на користь нашим виборцям.

          В раді продовжують свою роботу 5 постійних депутатських комісій.

За звітний  період  проведено  36 засідань  профільних депутатських  комісій, розглянуто та вивчено 148 питань.

Із загальної кількості проведених засідань лідерами є:

- комісія з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, транспорту, зв’язку та комунальної власності (голова Нікітченко Олександр Іванович), яка розглянула 61 питання, із яких по 52 прийнято рішення та провела 10 засідань, з яких 1 засідання було спільним.

- комісія з питань бюджету, фінансів та інвестиційної політики (голова Явон Василь Михайлович), провела 9 самостійних та 1 спільне засідання і розглянула 36 питань, із яких по 26 прийнято рішення ради;

- комісія з гуманітарних питань, охорони здоров’я та соціального   захисту населення (голова Левченко Павло Миколайович), яка провела 7 засідань і розглянула 27 питань, із яких по  26 прийнято рішень.

-  комісія з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та екології (голова Дяченко Андрій Миколайович) провела 5 засідань, на яких розглянуто 11 питань, прийнято 6 рішень.

- комісією з питань регламенту, депутатської діяльності, законності та правопорядку (голова Дерунець Олександр Феодосійович) проведено 4 засідання, розглянуто 13 питань, із них по 10  прийнято рішення.

Відповідно до Регламенту роботи районної ради на комісіях  розглядалися проекти рішень з питань формування, виконання та затвердження районного бюджету, прийняття та виконання показників програми соціально-економічного та культурного розвитку району, звернення від керівників установ щодо виділення коштів на утримання. Переважна більшість питань – це питання затвердження та розгляду ходу виконання районних цільових програм. Майже на кожному пленарному засіданні ради слухались питання щодо управління майном спільної власності територіальних громад сіл та міста району.

Станом на 01.12.2019 року у спільній комунальній власності району знаходяться 38 об’єктів. Слід відмітити, що в цілому, протягом 2019 року  комунальні підприємства, установи та організації, працювали ритмічно та забезпечили виконання поставлених завдань.

За звітний період прийнято рішення про передачу у комунальну власність територіальної громади міста Яготин 2-х об’єктів, які перебували у спільній власності територіальної громади сіл та міста Яготинського району, це:

- нерухоме майно - будівля бойлерної, що розташована за адресою: вул. Незалежності, 130-а, м. Яготин, Київська область, 07700;

- будівлі та споруди, які знаходяться  за адресою: вул. Незалежності, 69-А, м. Яготин, Київська область, 07700 (перебували на балансі Комунального некомерційного підприємства «Яготинська центральна районна лікарня).

Також рішенням сесії прийнято в спільну власність територіальних громад сіл та міста Яготинського району об’єкту нерухомого майна приміщення котельні з обладнанням, яка знаходиться за адресою: вул. Черняховського 1а, м. Яготин, Київська обл., 07700, та передано на баланс КПТМ «Яготинтепломережа».

 Надано згоду на прийняття до спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району:

- з державної власності:

1) будівлі, яка знаходиться за адресою: вул. Привокзальна, 23, м. Яготин, Київська область, 07700;

2) будівлі, складського приміщення, двох гаражів та земельної ділянки, які знаходяться за адресою: обл.. Незалежності, 54, м. Яготин, Київська обл., 07700.

- з комунальної власності Київської обласної ради:

1) об’єкту нерухомого майна – нежитлового приміщення  площею 177 м2, розташованого на території Комунального некомерційного підприємства «Яготинська центральна районна лікарня» Яготинської районної ради, за адресою: вул. Незалежності, 71,  м. Яготин, Київська обл., 07700.

 Узагальнюючи  роботу районної ради VII скликання у звітному періоді, відповідно до Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з питань управління спільною власністю територіальних громад району, слід відмітити, що діяльність  депутатського корпусу та виконавчого апарату районної ради в даному напрямку була спрямована на забезпечення:

- належного збереження та ефективного використання майна;

- ефективності роботи комунальних підприємств та установ;

- надходжень коштів до районного бюджету від їх діяльності;

- а також збереженні мережі підприємств, установ та організацій спільної власності.

Підвищення ефективності використання комунального майна забезпечується шляхом передачі його в оренду фізичним та юридичним особам. Оренда дає змогу максимально зберегти це майно для ефективного використання,  що сприяє розвитку бізнесу, створенню робочих місць, і  є одним із джерел наповнення районного бюджету.

Бюджетні кошти повинні використовуватись ощадливо,  ефективно і відповідно прийнятих програм розвитку,  адже це надбання кожного мешканця району.

            У звітному періоді :

В рамках освітньої реформи виділено:

 Субвенцію з державного бюджету:

- на підтримку осіб з особливо освітніми потребами – 446,7 тис. грн.

- для забезпечення якісної освіти «Нова українська школа» - 1032,107 тис. грн.

- на підвищення якості освіти (послуги з доступу до Інтернету) -  332,430 тис. грн.

Оснащення закладів загальної середньої освіти засобами навчання та обладнанням для кабінетів природничо-математичних предметів – 150,123 тис. грн.

- на обладнання для ресурсної кімнати – 200 тис. грн.

Із районного бюджету використано коштів – 3 717 936 грн.

На поточні ремонти по закладах відділу освіти – 2 925 078 грн.,  в т. ч. субвенція - 925 тис. 317 грн.

- на побутову техніку, телевізори, комп’ютерну техніку, інтерактивні дошки, проектори та ін., в сумі – 558 599 грн., в т.ч. субвенція 338 тис.599 грн.(Супоївський, Двірківщинський, Богданівський, Черняхівський, Ничипорівський, Фарбованський НВК, Яготинський НВК №2)

Виділено субвенція:

- на закупівлю меблів,  в сумі – 234 259 грн. (Супоївський, Двірківщинський, Богданівський, Черняхівський, Ничипорівський, Фарбованський НВК).

Велика увага у звітному періоді приділялася і закладам охорони  здоров’я

В районі діють дві програми підтримки медичних закладів  у 2019 році– Програма  фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства

«Яготинська центральна районна лікарня» Яготинської районної ради та Програма фінансової підтримки Коммунального некомерційного підприємства «Яготинський центр первинної      медико-санітарної допомоги» Яготинської районної ради.

Детальна інформація про виконання програм зазначена у звітах головних лікарів закладів, які звітуються перед депутатами теж сьогодні на сесії.

Зазначу, що, тільки при уточненні бюджету на 2019 рік районній лікарні були виділені кошти спеціального фонду місцевого бюджету (бюджет розвитку) для придбання медичного обладнання та будівельні роботи в сумі 4 млн 989 тис 432 грн.:

  1. пральна машина на 50 кг - 179 920,00 грн.

  2. Відеогастроскоп (поліклінічне відділення)– 2 910 400,00 грн.

  3. Апарат УВЧ-80 (фізіотерапевтичне відділення) – 31 811,00 грн.

  4. комп’ютерну техніку (для підключення до МІС) – 138 571,00 грн.

  5. кондиціонер (для паталого-анатомічного відділення) – 12 500,00 грн.

  6. виготовлено проектно-кошторисної документації на реконструкцію стерилізаційного відділення, послуги технічного та архітектурного нагляду за будівництвом – 228 230,00 грн.

7.       проведено реконструкцію стерилізаційного відділення – 1 488 000,00 грн.

Комунальним некомерційним підприємством «Яготинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Яготинської районної ради,  крім інших заходів, проведена закупівля медикаментів  медичного обладнання та витратних матеріалів, використано 288,3 тис.грн. По 10 тис. грн виділені кошти на медикаменти сільськими радами в  селах Лемешівка, Ничипорівка,Фарбоване,  7,0тис.грн - Супоївка. Кошти на ремонт медичних закладів у селах Годунівка, Лозовий Яр, Лемешівка, Гензерівка, Супоївка та у поліклінічному відділенні закладу в м.Яготин виділялись як із районного бюджету (450,1 тис.грн.), так і з бюджетів сільських рад (327,7 тис.грн.).

Депутатами районної ради прийнято 17 рішень про надання дозволів Яготинській районній державній адміністрації,  центральній районній лікарні, відділу освіти, молоді та спорту, відділу культури, туризму, національностей та релігії Яготинської районної державної адміністрації, КПТМ «Яготинтепломережа» на передачу в оренду об’єктів комунальної власності та прийняті  інші рішення з питань комунальної власності, а саме:

Надано дозволи Яготинській районній державній адміністрації на передачу в оренду:

- нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району – котельні  (30 м2  мощення)  та теплових мереж Лемешівської ЗОШ І-ІІІ ступенів за адресою: вул. Центральна, 203, с. Лемешівка, Яготинський район, Київська область, 07730, що перебувають на балансі відділу освіти, молоді та спорту Яготинської  районної державної адміністрації;

- нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району – котельні та теплових мереж Панфильського НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ (ясла-садок) за адресою: вул. Центральна, 65, с. Панфили, Яготинський район, Київська область, 07750, що перебувають на балансі відділу освіти, молоді та спорту Яготинської  районної державної адміністрації.

Прийняті також рішення:

Про надання дозволу Комунальному некомерційному підприємству «Яготинська  центральна районна лікарня» Яготинської районної ради на передачу в оренду нерухомого майна, спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району – нежитлового приміщення, загальною площею 39,2 м2, яке розташоване у блоці допоміжних приміщень, за адресою: вул. Незалежності, 71, м. Яготин, Київська обл., 07700.

Про надання дозволу Комунальному некомерційному підприємству «Яготинська  центральна районна лікарня» Яготинської районної ради на передачу в оренду нерухомого майна, спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району – нежитлових приміщень, загальною площею 107,9 м2, які розташовані у гаражі, за адресою: вул. Незалежності, 71, м. Яготин, Київська обл., 07700.

Про надання дозволу Комунальному некомерційному підприємству «Яготинська центральна районна лікарня» Яготинської районної ради на передачу в оренду нерухомого майна, спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району – нежитлових приміщень, загальною площею 226,2 м2, які розташовані на першому поверсі лікувального корпусу,  за адресою: вул. Незалежності, 71, м. Яготин, Київська обл., 07700».

Про надання дозволу Комунальному некомерційному підприємству «Яготинська центральна районна лікарня» Яготинської районної ради на передачу в оренду нерухомого майна, спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району – частини виробничого будинку (котельні), загальною площею 50,2 м2, розташованої за адресою: вул. Незалежності, 71, м. Яготин, Київська обл., 07700.

Про надання дозволу Комунальному некомерційному підприємству «Яготинська  центральна районна лікарня» Яготинської районної ради на передачу в оренду нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району – будинку цегляного, загальною площею 102,2 кв.м та гаража цегляного, загальною площею 91,6 кв.м, розташованих за адресою: вул. Незалежності, 69 А, м. Яготин, Київська обл., 07700.

Про надання дозволу Комунальному некомерційному підприємству «Яготинська  центральна районна лікарня» Яготинської районної ради на передачу в оренду нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району – нежитлових приміщень, загальною площею  144,9 кв.м, розташованих на першому поверсі лікувального корпусу, за адресою: вул. Незалежності, 71, м. Яготин, Київська обл., 07700.

Про надання дозволу Комунальному некомерційному підприємству «Яготинська  центральна районна лікарня» Яготинської районної ради на передачу в оренду нерухомого майна, спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району – нежитлового приміщення, загальною площею 43,4 м2, яке розташоване у гаражі, за адресою: вул. Незалежності, 71, м. Яготин, Київська обл., 07700.

Про надання дозволу Комунальному некомерційному підприємству «Яготинська  центральна районна лікарня» Яготинської районної ради на передачу в оренду нерухомого майна, спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району – нежитлового приміщення, загальною площею 10,2 м2, яке розташоване у адміністративній будівлі,  за адресою: вул. Незалежності, 71, м. Яготин, Київська обл., 07700.

Про надання дозволу відділу освіти, молоді та спорту Яготинської районної державної адміністрації на передачу в оренду відділу культури, туризму, національностей та релігії Яготинської районної державної адміністрації нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району трьох кімнат приміщення Яготинського інклюзивно-ресурсного центру площею 33,9 м2, розташованого за адресою: вул. Ветеранів, буд 5, м. Яготин, Київська обл., 07700.

Про надання дозволу відділу освіти, молоді та спорту Яготинської районної державної адміністрації на передачу в оренду відділу культури, туризму, національностей та релігії Яготинської районної державної адміністрації нерухомого майна - спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району -  приміщення Яготинського інклюзивно-ресурсного центру площею 82,6 м², розташованого за адресою: вул. Ветеранів, буд. 5, м. Яготин, Київська область, 07700.

Про надання дозволу відділу культури, туризму, національностей та релігії Яготинської районної державної адміністрації на передачу в оренду нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району – частини приміщення, площею 68,0 кв.м ., розташованого за адресою: вул. Клубна, 4-а, м. Яготин, Київська обл., 07700.

Про надання дозволу відділу культури, туризму, національностей та релігії Яготинської  районної державної адміністрації на передачу в оренду нерухомого майна, спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району – нежитлового приміщення, вільного гаража Яготинської дитячої школи мистецтв, загальною площею 155,6 кв.м (бокс № 3-24,5 кв.м),  за адресою: вул. Незалежності, 81, м. Яготин, Київська обл., 07700.

Про надання дозволу відділу культури, туризму, національностей та релігії Яготинської районної державної адміністрації на передачу в оренду нежитлового приміщення (павільйону) загальною площею 86,8 м2, розташованого на території Яготинського районного будинку культури за адресою: вул. Незалежності, 87, м. Яготин, Київська обл., 07700.

Про надання дозволу відділу культури, туризму, національностей та релігії Яготинської районної державної адміністрації на передачу в оренду нежитлового приміщення загальною площею 68,0 м2, розташованого на території  Яготинського районного будинку культури  за адресою:  вул. Незалежності, 87, м. Яготин, Київська обл., 07700.

Про надання дозволу КПТМ «Яготинтепломережа» на передачу в оренду частини нерухомого майна, майданчика з твердим (бетонним) покриттям розміром 3,5м х 3,5м, загальною площею 12,25 м², розташованого за адресою: вул. Мічуріна 63-А, м.Яготин, Київська область, 07700.

Також прийняті рішення про надання дозволу Яготинській райдержадміністрації на передачу в оперативне управління нерухомого майна  спільної власності територіальних громад сіл та міста Яготинського району – нежитлових приміщень, загальною площею 7,8м2 та 8,8м2,  розташованих в блоці допоміжних приміщень (на території Яготинської ЦРЛ) та нежитлових приміщень, загальною площею 10м(4 поверх поліклініки) і 22,3м2 (1 поверх лікувального корпусу).

Відповідно до пункту 36 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на сесіях районної ради заслуховувалися:

- Інформація Яготинського відділення Переяслав-Хмельницького відділу Головного управління національної поліції України в Київській області «Про стан боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності правоохоронних органів на території Яготинського району» - 18 січня 2019 року та буде заслухана на сьогоднішньому засіданні; інформація «Про хід виконання районної цільової комплексної Програми профілактики та протидії злочинності у Яготинському районі на 2018- 2020 роки «Безпечна Яготинщина» слухалась 09.07.2019 року.

- Інформація Бориспільської місцевої прокуратури Київської області «Про стан законності та правопорядку на території підпорядкованих районів у I півріччі 2018 року Бориспільської місцевої прокуратури» - 05.03.2019 року, а також буде заслухана сьогодні.

Згідно  п. 16 ч.1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на пленарних засіданнях ради  протягом звітного періоду затверджено      6 районних Програм, внесено зміни до 2-х діючих програм, заслухано звіти про виконання 5-х програм, термін дії яких закінчився у 2018 році, та 18 інформацій про хід виконання діючих програм (сьогодні на сесії районної ради буде заслухана інформація про хід виконання ще  9-ти програм).

Станом на 01.12.2019 року   у Яготинському районі  діє 31 цільова Програма, з них у 7-ми програм закінчується термін дії у 2019 році, на контролі у 2020 році залишається 24 програми.

У 2019 році на фінансування діючих Програм з районного бюджету для реалізації  заходів було заплановано 6 млн. 780 тис. 534 грн., на звітну дату станом на 01.12.2019 профінансовано 6 млн. 605тис. 684 грн.

Одним із дієвих інструментів роботи депутата є депутатський запит та депутатське звернення. За звітний період на сесіях районної ради було розглянуто 2 депутатських запити та 3 звернення.

Невід’ємною умовою реалізації будь-яких програмних заходів  є фінансування, тобто успішна реалізація бюджетного процесу, що є чи не найголовнішим у діяльності районної  ради. Питання  формування бюджету, наповнення дохідної частини, ефективний розподіл та перерозподіл бюджетних коштів  були присутні на всіх без винятку пленарних засіданнях районної ради.

На минулій сесії ми затвердили Звіт про виконання районного бюджету Яготинського за  9  місяців  2019 року  по  доходах  в сумі 243 989 173 гривень та  по  видатках в сумі 248 833 568 гривень, з  перевищенням   видатків над доходами в сумі 4 844 395 гривень, в тому числі:

          Станом на 1 грудня 2019 року направлено вільних залишків на суму 5332,8 грн., з них:

- на освіту – 1  372. 256 грн.;

- на охорону здоров’я – 3  476.000 грн.;

- на культуру – 203.500 грн.;

- соціальний  захист – 218.000 грн.

- органи управління – 63.000 грн.

У звітному періоді продовжено практику перерахування субвенцій районному бюджету із міської та сільських рад, про що було укладено відповідні угоди між органами місцевого самоврядування на загальну суму 9 млн. 191 тис. 408 грн. (станом на 1 грудня 2019 року). Субвенція загального фонду складає           4  млн. 943 тис. 742 грн., спеціального фонду – 4 млн. 252 тис. 998 грн. Кошти направлені на галузі освіти, культури, охорони здоров’я та соціального захисту.

З Державного бюджету надійшли субвенції до районного 174 млн. 640 тис. 499 грн.

         Це стало  вагомою допомогою у покращенні  матеріально-технічного забезпечення установ та закладів комунальної власності району. 

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та інших антикорупційних нормативно-правових актів, з метою реалізації державної  політики у сфері боротьби з корупцією у виконавчому апараті  районної ради проведена робота  по  електронному декларуванню доходів та фінансових зобов’язань посадових осіб місцевого самоврядування. Також надавалася практична  допомога по заповненню електронних декларацій депутатам районної ради, сільським головам і депутатам сільських рад.

        За кількістю виступів та звернень під час роботи сесій і комісій найактивнішими були: Кулінський О.П., Гопкало В.В., Семеняка В.П., Човпінь В.О., Нікітченко О.І., Губерський Я.М.

За звітний період до районної ради надійшло 390 листів від органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, підприємств та організацій різних форм власності.

Загальна кількість вихідної кореспонденції склала 260 листів.

Підготовлено та видано 115 розпоряджень голови Яготинської районної ради.

Відповідно до ЗУ  «Про доступ до публічної інформації» надійшло 2 запити, на які було надано відповіді, відповідно до норм чинного законодавства.

Важливим напрямком роботи ради та її голови є щоденне безпосереднє спілкування з мешканцями сіл та міста Яготинського району.

Розгляд звернень громадян проводився за двома напрямами: особистий прийом посадовими особами місцевого самоврядування та робота з письмовими  зверненнями, заявами, скаргами відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Про результати розгляду звернень громадянам повідомляється вчасно у письмовій формі.

За звітний період  до районної ради надійшло 35 письмових та особистих звернень. Слід відмітити, що  громадяни звертались до районної ради з різних питань. Це питання, які стосуються  комунального, газового господарства, аграрної політики та земельних відносин, соціального захисту населення, екології та захисту навколишнього середовища та інші. Всі відповіді були надано у визначені законодавством терміни.

Основними принципами районної ради є  законність, гласність, поєднання місцевих і державних інтересів, підзвітність та відповідальність перед жителями Яготинщини. Працює офіційний сайт Яготинської районної ради. Даний сайт створено з метою реалізації політики відкритості та прозорості діяльності районної ради, відповідальності та звітності перед громадою, а також забезпечення права жителів району на одержання достовірної, об’єктивної і повної інформації щодо роботи районної ради і посадових осіб місцевого самоврядування.

На нашому сайті також діє система обговорення актуальних питань соціально-економічного, громадського, політичного життя району. На сайті громадяни з активною життєвою позицією мають змогу  порушувати проблемні питання та пропонувати шляхи їх вирішення. 

          Всього в 2019 році з нагоди державних та професійних свят, ювілейних дат, урочистих подій в районі  Грамотами і Подяками районної ради та районної державної адміністрації відзначено 62-х представників трудових колективів підприємств, установ і організацій, громадян району.

Шановні депутати! Враховуючи те, що ми є представницьким органом і виконавцями волі мешканців району, весь свій потенціал маємо направити на забезпечення спільного розвитку територіальних громад нашого району. Незалежно від того, коли буде створена ОТГ, я думаю ми всі, так чи інакше, зобов’язані продовжувати свою діяльність на благо наших виборців.

Пріоритетами у діяльності районної ради у 2020 році вважаю:

- продовження діяльності районної ради, спрямованої на підтримку ефективності місцевого самоврядування, створення умов для збалансованого розвитку сіл та міста Яготинського району;

- розширення взаємодії з громадськістю для врахування їх інтересів при узгодженні позицій і визначення ефективних шляхів суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку району;

- забезпечення прозорості й відкритості у діяльності, ефективної взаємодії із засобами масової інформації;

- посилення контролю за виконанням ухвалених рішень районної ради та наданих законами України повноважень;

-  моніторинг виконання та фінансування усіх чинних районних програм з метою запровадження комплексного підходу до вирішення проблемних питань у різних галузях;

- роботу депутатського корпусу направити на сприяння виконання завдань згідно  з  концепцією соціально-економічного розвитку району.

Мені сьогодні приємно відмітити, що між виконавчим апаратом районної ради, постійними депутатськими комісіями, районною державною адміністрацією, органами самоврядування на місцях, депутатами обласної і Верховної рад є взаєморозуміння та співпраця.

Звітуючи про діяльність районної ради, я водночас  хочу подякувати громаді, депутатам, міському та сільським головам, установам і організаціям, підприємствам і підприємцям,  всім тим, хто приклав своїх зусиль для забезпечення  злагодженої роботи районної ради, наповнення бюджету,  підвищуючи тим самим  авторитет органів  місцевого самоврядування. Всім тим, хто допомагав у роботі.

Переконаний, що районна рада VII каденції за час своєї роботи аналізом ситуації, визначенням перспектив, а часом і простим людяним відношенням, довела свою дієздатність, компетентність та професіоналізм і надалі буде відкритою для пропозицій щодо вирішення питань, які віднесені до її компетенції та готова до співпраці з усіма гілками влади, громадськими організаціями і окремими громадянами з питань розвитку Яготинського району.

Закликаю всіх і надалі працювати з повною віддачею сил на благо територіальних громад району, бажаю, щоб справи кожного зміцнювали впевненість людей у нашій відповідальності за стан справ у районі, щастя, миру, родинного затишку та міцного здоров'я.

 

 « повернутися до списку новин