Яготинська районна рада

Картинній галереї – 35!

Переглядів: 921

Щиро і сердечно вітаємо весь працьовитий колектив -  всіх колишніх , і нині працюючих працівників, директора Комунальний заклад Київської обласної ради «Яготинський історичний музей» Шуллу Івана Івановича з нагоди 35 річчя з дня заснування Картинної галереї в Яготині  !

 

Яготинська Картинна галерея відкрита в 1983 році, - одна з найкращих районних картинних галерей України. Приваблюють відвідувачів мальовнича краса парку, голубого озера Великий Супій, експозиція галереї, і славне історичне минуле краю, де майже три місяці жив і працював Тарас Шевченко, де милувалися розкішшю паркового ансамблю Микола Гоголь, Михайло Глінка, Євген Гребінка, Василь Штернберг та інші видатні люди. В експозиції Картинної галереї широко представлені твори українського мистецтва – зразки живопису, скульптури, графіки, декоративного мистецтва, зокрема глибоко висвітлена творчість художників Яготинщини. В роботах живописців висвітлюється історія краю, оспівується духовна краса людини, з любов'ю написані чудові краєвиди. Серед десятків тисяч відвідувачів, які захоплювались перлиною нашого міста, було багато видатних людей. Неодноразово Картинну галерею відвідував відомий український письменник О.Гончар. Ось слова з його останнього запису в ”Книзі відгуків”: ”Ще раз дивились твори Катерини Білокур і ще раз переконались, що тут, у Яготині, промовляє до людей поетична душа України, її мистецький Геній… Дякуємо зберігачам музею, людям, достойним Богданівської чарівниці». Окрасою експозиції є твори народної художниці України Катерини Білокур. Неосвічена жінка-селянка самотужки оволоділа висотами малярського мистецтва і по праву вважається славою та гордістю української художньої культури. В її глибоко-поетичних картинах струменіє любов до рідного краю і щире захоплення його неповторною красою. В Картинній галереї представлене найбільш повне зібрання творів Катерини Білокур.

Жителі Яготинщини, всієї Київської області, України і навіть за її межами високо цінують Ваш музейний вклад за особливий внесок у збереження та відродження української духовності у продовження благородної справи, розпочатої патріархом музейної справи Яготинщини О.С. Непорожнім.  Ви є охоронцями і дослідниками рідкісних і унікальних експонатів духовного і матеріального надбання українського народу.

Бажаємо вам професійної звитяги, видатних наукових відкриттів, вдячних відвідувачів,  успіхів, добробуту та здоров’я на довгі і щасливі літа!
         З повагою голова Яготинської районної ради       В.Г.Грицай« повернутися до списку новин