Яготинська районна рада

З Днем Державного прапора України!

Переглядів: 226

Шановні жителі Яготинщини!

Від імені Яготинської районної ради прийміть  щирі вітання з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України. Ми відзначаємо його напередодні Дня Незалежності. Ці свята нерозривно пов’язані між собою.

Державний Прапор – один із трьох офіційних державних символів, що символізують суверенітет держави.

Прапор – це наша незалежність, наш дух, честь і наша слава. Кольори нашого національного прапора майоріли вже на стягах давньоруських земель та міст, вони переважали на козацьких полкових хоругвах. Під час Весни народів 1848 року синьо-жовте знамено уперше було піднято над львівською ратушею як український національний прапор. У часи визвольних змагань 1917-1920 років він нарешті набув статусу державного, ставши символом Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки та Української держави.

Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують, як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці і достатку.

Він 22 січня 1919 року майорів у Києві на Софійській площі в історичний День злуки українських земель.

24 липня 1990 року на флагшток перед будівлею Київської мерії вперше був піднятий синьо-жовтий прапор, освячений у Софіївському соборі.

Державний Прапор України затверджено постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 року.

У серпні 2004 року Президентом України був підписаний Указ про встановлення Дня Державного Прапора України, який святкується щорічно 23 серпня.

Це – найвищі, епохальні події нації. В душах і серцях українців синьо-жовтий стяг навіки злився з поняттям Батьківщини і незалежності. Під ним ішли в бій за Україну. Із ним навіки увійшли в історію українські військовики – вічні Герої Крут.  Уже в наші часи синьо-жовтий прапор надихає на подвиг героїв, які захищають кордони нашої незалежної України.

Наш Прапор об’єднує всі регіони в єдину соборну Україну. Він об’єднує нас у великий український народ.

Любімо й шануймо його як найдорогоціннішу нашу національну святиню.

Україну підтримує весь цивілізований світ в її прагненні відновити територіальну цілісність, збудувати квітучу європейську країну.

Тож дозвольте від щирого серця привітати усіх вас з цим державним святом та побажати успіхів, натхнення, творчих здобутків  та усяких гараздів на благо нашої рідної неньки – України. 

З повагою

Виконувач обов’язків голови ради                                      В. Потельчак« повернутися до списку новин