Яготинська районна рада

Голова районної ради П.В.Гайдай взяв участь в урочистих заходах з нагоди Дня Соборності України

Переглядів: 304

Голова Яготинської районної ради П.Гайдай взяв участь в урочистих  заходах з нагоди Дня Соборності України.

 

22 січня урочисті заходи, з нагоди святкування Дня Соборності України, розпочалися з патріотичної акції "Ланцюг Єднання", приуроченої до 100-річчя підписання "Акту злуки" та на згадку подій 1990 року, коли відбулася одна з найбільших у Центральній та Східній Європі масових акцій – українці узялися за руки та створили «живий ланцюг» від Києва до Львова, як символ єдності східних і західних земель України та знак вшанування подій Першої української незалежності. 

Надалі урочистості продовжилися в актовому залі Яготинського НВК "Спеціалізована школа - загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 3", на яких були присутні: голова Яготинської районної ради П.В. Гайдай, перший заступник голови Яготинської райдержадміністрації Т.П. Сухенко, міський голова Н.М. Дзюба, учасники АТО, школярі, трудові колективи, працівники виконавчого апарату районної ради та громадськість міста.

Хтось сказав, і всі почули люди,

З Києва аж по самі Карпати:

«Україна є, була і буде!

Вже її нікому не здолати!»

Вперше у ХХ столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року ІV-м Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік, 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання в одну державу Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР), які постали після Першої світової війни в результаті розпаду Російської імперії та Австро-Угорщини, 100-річчя якого відзначаємо цього року.

Зашумів відвічний Київ прапорами,

Розлилась народу повідь по Подолі,

На майдані, на Софійськім, з корогвами

Зустрічала Україна свято волі.

Українці пам’ятають, як над тисячами присутніх у Києві на Софійській площі прозвучали слова Акта: «…Віднині во єдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України – Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу».

Завершився захід покладанням квітів до пам'ятника Тараса Шевченка, бо День Соборності символізує єдність України, прагнення українського народу до об'єднання, цілісності та неподільності.
« повернутися до списку новин