Яготинська районна рада

Кулябівська сільська рада

Земля славного Кулябки

Кулябівка красується у віночку зелених садів та голубих вод, славиться добрими і працьовитими людьми. Знаходиться на відстані 8 км від Яготина.

Сільській раді підпорядковано села Кулябівка, Тужилів, Шевченкове.

Раніше сільськими головами були А.В. Бойко, В.В. Кулинич, Н.М. Онищенко, І.В. Опришко, О.В. Околяс, Г.І. Сидоренко, А.В. Чесніший, І.М. Яровий, В.В. Костина.

Виникнення Кулябівки припадає на той час, коли козаки і селяни, рятуючись від польської неволі, переселялись на лівобережну Україну, і приблизно у 1552 р. заснували хутір на березі невеликої річки серед густого лісу. Це була багата місцевість, родюча земля, дичина і риба, природний захист від татар. Жителі були свідками перших великих битв українського народу з польсько-шляхетницькими військами.

У травні 1596 року через Кулябівка на Яготин відступало козацько-селянське військо під проводом Северина Наливайка.

У 1750 році гетьманом України став граф Кирило Розумовський. Він домігся царського указу, за яким цариця подарувала йому Яготин із навколишніми селами. Лише село Кулябівка залишилось у власності його господаря – лубенського полковника Івана Петровича Кулябки, яке неодноразово намагався купити гетьман. Та невдовзі трапилась нагода гетьману заволодіти селом. На банкеті в гетьманському палаці у присутності численних гостей до танцю вийшла «гетьманша» (уроджена Наришкіна) і запросила полковника І.П. Кулябку. Уклали парі – хто кого перетанцює. Підпитий полковник заклав Кулябівка. Як стверджують перекази, танок продовжувався з півночі і до ранку, і закінчився тим, що Кулябка впав і не міг відразу звестися на ноги. Наступного дня до гетьмана прибув полковник і вручив йому купчу, в якій значилось, що він програв (протанцював) Кулябівку.

Село Кулябівка на початку 17 століття входило до складу Переяславського староства Київського воєводства Речі Посполитої. Основним заняттям селян було землеробство і тваринництво.

В 1900 році на місці сучасного будинку культури була побудована дерев`яна Іоано-Богословська церква разом з дзвіницею. При церкві діяла церковно-приходська школа.

До 1917 р. в с. Кулябівка нараховувалось близько 300 будинків з кількістю населення 1200 осіб. Була початкова школа, першими вчителями в якій були Прісько Василь Миколайович та подружжя Воронецьких. В 1912 р. була побудована 7-річна школа. Але учні здобували лише 4-класну освіту. Працювало в школі лише четверо вчителів.

1918-1920 роки були періодом встановлення радянської влади.

В 1929-1930 роки селян насильно заганяли в колгосп.

15 вересня 1941 року німецько-фашистські війська підійшли до Яготина. На території Кулябівки три дні точилась запекла битва. Наприкінці бою в живих залишилось тринадцять бійців. Загін «Перемога або смерть» перестав існувати. Тіла загиблих героїв – партизан поховали місцеві жителі В центрі Кулябівки височить гранітний обеліск - пам`ятник, біля якого кожен рік проводиться мітинг до Дня Перемоги.

Під час війни не повернулись до рідних осель 115 корінних жителів села.

В 1943 р., після визволення, була утворена Кулябівська сільська рада.

В 1944 році з окремих бригад був створений колгосп «Червоний прапор».

В 1955 році був зведений будинок культури, в якому в 1997 р. проведено ремонт та зроблено реконструкцію.

В 1959 році побудовано приміщення магазину, який і сьогодні працює.

Початкова школа збудована у 1969 році.

В селі є відділення поштового зв`язку, ФАП.

В 1985 р. в селі Шевченкове збудовано дорогу з твердим покриттям.

В 1987 р. Кулябівку газифіковано.

На даний час на території Кулябівської сільської ради будуються дві церкви.

Історія села на цьому не закінчується, а продовжується. Його гордістю є люди. Кулябівка живе, народжуються діти, які в майбутньому стануть гордістю села.

В селі, за підтримки спонсорів, багато робиться для людей. Організовано проведення турнірів з тенісу серед молоді. Надається матеріальна допомога в розмірі 100 гривень всім інвалідам та багатодітним сім’ям сіл Кулябівки, Шевченкового, Тужилів до дня Святого Миколая. Під час Новорічних свят вручаються подарунки дітям.

Вітають ювілярів з врученням цінних подарунків.

Створено музей П.С. Непорожнього.