Яготинська районна рада

Фарбованська сільська рада

Фарбоване славне історією і трударями

Село Фарбоване розташоване на території Фарбованської сільської ради, на сході Київської області, в південній частині Яготинського району.

Відстань до районного центру шосейним шляхом - 20 км.

Територія - всього 5833,6 га.

Населення станом на 1 січня 2013 р. – 895 осіб.

У селі 712 дворів.

Сільську раду утворено в 1922 р.

Кількість виборців – 728.

Територія Фарбованської сільської ради – 5833,6 га.

Сільськогосподарські угіддя становлять 4106 га.

Село Фарбоване є одним із унікальних і неповторних сіл в районі.

Фарбоване утворено у 1740 р. Первісна назва села – Карбоване.

За Єлизавети Петрівни у Фарбованому мав маєток Федір Вишневський, нащадок відомого роду Вишневських. Про життя у Фарбованому його правнука Степана Івановича Вишневського розповідає у своїй повісті «Пан Вишневський і його сородичі» класик російськомовної літератури М.С. Лєсков. А сучасний російський письменник Михайло Любимов, колишній полковник КДБ, що мав доступ до всіх архівів на території колишнього СРСР, написав книгу - родовід про своїх пращурів Вишневських, де є багато цікавого матеріалу про Фарбоване, навіть фотографії його предків і їхнього дому, який нагадував невеликий замок. Михайло Любимов стверджує, що, згідно архівних записів, в його предка гостювали Тарас Шевченко, Павло Гребінка, Пантелеймон Куліш.

У 2009 р. в село навідувався син Михайла Любимова – Олександр, колишній ведучий популярної в 90-х роках програми «Взгляд», яку він вів з нині покійним Владом Лістьєвим. Зараз Олександр Любимов працює заступником Генерального директора головного російського телеканалу. Йому захотілося побачити місце, де був родовий будинок його предків.

Неповторне село своєю природою. До фарбованських ставків приїжджають відпочивати, купатися і рибалити не тільки жителі району, а й Києва.

У 1922-23 рр. Фарбоване належало до Пирятинського повіту Полтавської губернії; у 1923-26 – до Капустинської волості Золотоніського округу Ковалевського району; у 1926-1931 – до Прилуцького округу Бирлівського району; у 1936-1937 – до Яготинського району Харківської області, з 1938 по 1954 рр. перебувало у складі Яготинського району Полтавської області, а з 1954 р. разом з Яготинським районом увійшло до території Київської області.

На території сільської ради працює ДП « Київська Русь» ТОВ «Агро Інвест Україна» ( вирощування пшениці, кукурудзи, соняшника, сої), а також два фермерські господарства, чотири магазини.

Надаються послуги зв’язку, всього телефонних абонентів – 118, радіоточок – 253.

Медична допомога населенню надається у ФАПі.

Функціонують школа і дитсадок, Будинок культури, бібліотека.

Є футбольне поле.

На території села встановлено пам’ятники: Жертвам голодомору, загиблим односельцям («Солдат» і «Скорботна мати»), загиблим вчителям.

 

Головна цінність села Фарбоване – його люди. Протягом віків ця земля народжувала славних трударів. Серед них – орденоносці М.І. Лацько, Г.І. Задеряка, Є.М. Клопот.