Яготинська районна рада

Двірківщинська сільська рада

                           

Від хутора Двірка – до сучасного села

До складу Двірківщинської сільської ради входять чотири населені пункти: села Двірківщина, Кайнари, Воронівщина, селище Черняхівка.

Населення - близько 600 осіб.

Раніше сільськими головами були Володимир Степанович Маковецький, Григорій Володимирович Бондаренко, Людмила Степанівна Кучмій.

Двірківщина заснована у 1711 р., походить від хутора Двірка – багатого козака-поселенця. Воронівщину заснував козак Ворона (спочатку була назва – хутір Ворони). Кайнари колись називалися Замри вода (від того, що козаки заганяли полонених у безводні місця на каторгу). Жителі сіл пережили голодомор, роки фашистської окупації.

У 1947 році був утворений колгосп. В 1952 році хутір Двірківщина перейшов під керівництво Яготинського цукрозаводу. В 1965 році був утворений Яготинський бурякорадгосп.

У 1984 році сесія Яготинської районної ради вирішила організувати Двірківщинську сільську раду, після чого утворилося село Двірківщина

Село прославив та навіки увійшов в його історію видатний земляк – футболіст Андрій Шевченко, відомий далеко за межами України.

Майже від самого заснування проживає у Двірківщині родина Красюк, усі покоління якої залишаються в селі.

Двірківщина – сучасне село, газифіковане, забезпечене центральним водопостачанням. З 2005 р. на території Двірківщинської сільської ради функціонує сільськогосподарське підприємство ВАТ «Яготинське» (основні напрямки діяльності – рослинництво, вирощування зернових та кормових культур, і тваринництво - м`ясне та молочне виробництво).

В селі діють сільський клуб на 220 місць, бібліотека, загальноосвітня школа, відділення зв`язку, три ФП. На території сільського цвинтаря у Двірківщині знаходяться могили трьом воїнам, загиблим в роки війни (двом льотчикам і танкісту).

Гордістю села є футбольна команда «ФК Шевченка» - неодноразовий призер районного чемпіонату з футболу. Організовано художню самодіяльність, без виступу якої не проходить жодне свято.

Протягом 2011-2012 рр. на території сільської ради встановлено Стеллу воїнам-односельцям, загиблим в роки війни, висипано щебенем всі вулиці Воронівщини (3 км), заасфальтовано вулиці Центральна та Двірківська (Двірківщина), розчищено сміттєзвалища, встановлено металопластикові вікна і вхідні двері у школі, проведено капітальний ремонт приміщення ФП у селищі Черняхівка, біля якого встановлено паркан. У Двірківщині розчищено та окультурено водойму, в с. Воронівщина – кладовище. Встановлено спортивний та дитячий майданчики (Двірківщина). Продовжуються роботи бо проведенню в населених пунктах вуличного освітлення. За допомогу сільська громада завдячує базовому господарству та депутатам В.Я. Калитюку і В.Г. Лебедєву.