Яготинська районна рада
Яготинський район, Київська область

Депутатське звернення в.о. голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Колотіліну О.К.

 

В.о. голови

Державної служби України

з питань геодезії,

картографії та кадастру

Колотіліну О.К.

 

Шановний Олександре Костянтиновичу!

 

У 2017 році без погодження та відома Богданівської сільської ради Яготинського району, з порушенням ч.9 ст.33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та постанови Кабінету Міністрів України №413 від 07 червня 2017 року щодо врахування «позиції відповідної сільської ради під час надання (передачі) земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність громадян» Головним управлінням Держгеокадастру в Київській області було передано в приватну власність близько 38 гектарів земель сільськогосподарського призначення третім особам, які не є мешканцями сіл.

По суті, селян просто поставили перед фактом, що земельні ділянки на території їхньої сільської ради передані в користування іншим особам без будь-якого погодження з сільською радою. Більше того, селян обурює, що землю у приватні руки в них відбирають зовсім не місцеві мешканці і навіть не мешканці Яготинського району.

Жителі сіл Богданівка та Коптевичівка неодноразово зверталися до Головного управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в Київській області з метою отримати ці землі у користування, але на всі звернення отримали відмови.

Депутати сільської ради, а також депутати Яготинської районної ради надзвичайно занепокоєні тим, що рішення щодо надання земельних ділянок у приватну власність зовсім по стороннім людям приймаються дуже швидко, натомість, про надання споконвічним хліборобам того, що належить їм по праву, гальмуються. Люди вважають, що внаслідок таких дій посадових осіб Держгеокадастру Київської області сільська громада позбавлена перспектив розвитку, зокрема в плані виділення земельних ділянок молодим сім'ям, сім'ям переселенців, воїнам АТО та іншим.

Люди висловлюють своє обурення з приводу зловживань посадовців у земельній сфері та запевняють, що не віддадуть прабатьківської землі «чужинцям». Громада проти такого свавілля і звертається до влади з попередженням, що ситуація може призвести до виникнення соціальної напруги в селах і жителі готові до соціального протесту з непередбачуваними наслідками. Села Богданівка та Коптевичівка вже сьогодні перебувають на межі соціального вибуху і готові до більш радикальних дій. Навіщо доводити людей до крайнощів з непередбачуваними наслідками і кому це потрібно?

Враховуючи вищевикладене, з метою недопущення розростання соціальної напруги, звертаємося з проханням переглянути в межах Вашої компетенції несправедливе рішення Головного управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в Київській області по Богданівській сільській раді Яготинського району і захистити права громадян у  вирішенні проблеми земельних відносин. Сподіваємось, що Ваше рішення буде справедливим і на користь простих людей.

 

 

Прийнято на  черговій 29 сесії Яготинської районної ради 06 березня 2018 року.